10 powodów, dla których warto zobaczyć spektakl „Ślub”

Czy ktoś jeszcze nie jest przekonany? Przypominamy dlaczego warto zobaczyć spektakl „Ślub”. Gramy pod dłuższej przerwie tuż na początku nowego roku.
Powód PIERWSZY

Ten tekst to klasyk literatury polskiej, warto go sobie odświeżyć – zwłaszcza w takim wydaniu.

Powód DRUGI

Reżyseruje znakomita Anna Augustynowicz!

Powód TRZECI

Spektakl został dosłownie obsypany nagrodami – zdobył m.in. Grand Prix na XII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w 2016 roku, Nagrodę Główną im. Wojciecha Bogusławskiego na 42. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka polska”, nagrody aktorskie w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”oraz Bursztynowy Pierścień i Wielką Nagrodę Jury w plebiscycie organizowanym przez Kurier Szczeciński.

POWÓD CZWARTY

Wyjątkowe wyróżnienie otrzymała także Anna Augustynowicz – zdobyła Nagrodę im. Konrada Swinarskiego za najlepszą reżyserię w sezonie 2016/2017 i jest tym samym pierwszą nagrodzoną kobietą w historii tego konkursu.

Powód PIĄTY

Spektakl jest koprodukcją dwóch świetnych teatrów: Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu i Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Powód SZÓSTY

… A co za tym idzie na deskach zobaczymy aktorów obu tych teatrów oraz – UWAGA!
Grzegorza Falkowskiego (niegdyś związanego ze szczecińskim zespołem, obecnie aktora Teatru Powszechnego w Warszawie), który specjalnie dla tej roli wrócił w dawne strony.

Powód SIÓDMY

Dla charakterystycznej dla Anny Augustynowicz scenografii – taktownej, umownej, ustępującej pierwszeństwa słowu.

Powód ÓSMY

Bo to tragikomedia, a więc będzie i do płaczu, i do śmiechu.

Powód DZIEWIĄTY

Bo – jak to u Gombrowicza – zobaczymy korowód masek, pup i form, w które wciskamy się na co dzień. Warto dodać, że masek świetnie i z wyczuciem zagranych.

Powód DZIESIĄTY

Bo gramy po dłuższej przerwie i to zaledwie cztery razy!

 

Zapraszamy 9, 10, 11 i 12 stycznia, gramy o 19:00. W sprawie biletów prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów – mailowo (bow@wspolczesny.szczecin.pl) lub telefonicznie (91 489 23 23). Zachęcamy też do wysłuchania rozmowy z Anną Augustynowicz na temat spektaklu [link].

Ads

facebook