Ikona galerii

OBSADA

: : Monika Rostecka, Artur Borkowski, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Anatoliy Ivanov, Paulina Jóźwin/Zbigniew Szymczyk, Mateusz Kowalski, Agnieszka Kulińska, Marek Oleksy/Piotr Sabat, Aneta Piorun/Sandra Kromer-Gorzelewska, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk

Wrocławski Teatr Pantomimy

MIKROKOSMOS

SCENARIUSZ I REŻYSERIA:
Konrad Dworakowski

spektakl trwa: 65 minut

Mikrokosmos

na motywach „Calineczki” Hansa Christiana Andersena


Spektakl dla dzieci i dorosłych, którzy pielęgnują w sobie duszę dziecka. Przedstawienie na motywach „Calineczki” to luźna adaptacja znanej baśni Andersena. Calineczka odkrywa tajemniczy świat w nowej, większej perspektywie oraz  udowodnia, że nawet najmniejsi z nas potrafią być tak silni, jak odważni. Inscenizacja Wrocławskiego Teatru Pantomimy to też próba dyskusji ze stereotypem dziecięcego bohatera – bezwolnego i pozbawionego charakteru. To świetna lekcja dla dzieci i dorosłych z towarzyszeniem wspaniałej gry kolorów i pięknej muzyki, której autorem jest szczecinianin – Piotr Klimek.

 

 


 

Bardzo dojrzała, bogata wizualnie i brzmieniowo inscenizacja znanej baśni. Ruch postaci, ich pantomimika i onomatopeje tworzą wraz z muzyką i precyzyjną grą świateł naprawdę piękne widowisko.

wywrota.pl

Bilety: 75 zł (I miejsca), 60 zł (II miejsca)

 

bilet facebook bip miasto szczecin

MIKROKOSMOS
fot. Barłomiej Sowa