Aktor

PAWEŁ NICZEWSKI

Ikona galerii
Zdjęcie personelu

Absolwent Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu – filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (1992). Przez dwa sezony grał w Teatrze Miejskim w Gdyni. W Teatrze Współczesnym w Szczecinie jego pierwszą główną rolą był Romeo w przedstawieniu "Romeo i Julia" Williama Shakespeare'a w reż. Anny Augustynowicz (1995). Reżyseruje w Teatrze Krypta i w Piwnicy przy Krypcie. W sezonie 2002/2003 był  szefem artystycznym Piwnicy przy Krypcie.

Można go zobaczyć w przedstawieniach:

 

* "Pustostan", reż. Paweł Paszta, prapremiera: luty 2017: Gość

 

* "Burza", reż. Anna Augustynowicz, premiera: marzec 2016: Ferdynand, król syna Neapolu

 

* "Godzina spokoju”, reż. Norbert Rakowski, premiera: czerwiec 2015: Leo

 

* "Piotruś Pan", reż. Ewelina Marciniak, premiera: marzec 2014: Loczek

 

* "Pan Tadeusz", reż. Irena Jun, premiera: maj 2012: Hrabia

 


* "Dzień świra", reż. Piotr Ratajczak, premiera: czerwiec 2007: Pedał, Rączka, Kretyn, Psychiatra z Bródką, Psychiatra z Wąsem, SynNAGRODY:

Bursztynowy Pierścień 2006, szczecińska nagroda teatralna:
- nagroda jury za "wybitne walory ról głównych i epizodów w Teatrze Współczesnym, Teatrze Krypta i Piwnicy przy Krypcie, konsekwencję artystycznego rozwoju, reżyserię i pomysłowość"

Bursztynowy Pierścień 2004:
- razem z Arkadiuszem Buszko i Konradem Pawickim otrzymał nagrodę za spektakl "Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)" - wspólnie wyreżyserowany i grany w Piwnicy przy Krypcie

Nagroda Orfeusza przyznawana przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej"  na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Malta" w Poznaniu (2004):
- za spektakl "Tlen" wyreżyserowany przez niego w Piwnicy przy Krypcie

bilet facebook bip miasto szczecin

PAWEŁ NICZEWSKI
fot.