31 marca (w niedzielę) spektakl „Judaszaweł” zagramy w ramach Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA – Festiwalu organizowanego przez Muzeum Narodowe w Szczecinie.
step1_strona

Festiwal „Dni Kultury Żydowskiej Adlojada” organizowany jest w Szczecinie od 2012 roku. Ideą, która przyświecała pomysłodawcom tej cyklicznej imprezy, było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kulturze żydowskiej. Z czasem kolejne edycje festiwalu przybierały formę sprofilowaną – kolejne edycje festiwalu poświęcone były m.in. świadectwom Zagłady, ekonomii czy prawu. Wśród wydarzeń festiwalowych szczególne miejsce zajmują spotkania i debaty, pokazy filmów, warsztaty literackie i spotkania z wybitnymi twórcami i badaczami. Adlojada to nie tylko mówienie o kulturze, ale także szansa na bezpośrednie obcowanie z nią podczas wystaw, koncertów i spektakli.

Tym razem nie będzie inaczej – tuż po spektaklu „Judaszaweł” w niedzielę, 31 marca w Malarni zapraszamy na dyskusję z twórcami przedstawienia, którą poprowadzi Kamila Paradowska. Porozmawiamy o tym, jak można współcześnie interpretować teksty biblijne w teatrze, szukać punktów zapalnych i tematów do dyskusji wobec tradycji judeochrześcijańskiej. Na spektakl grany tego dnia obowiązują bilety w specjalnej cenie 9 PLN (na hasło ADLOJADA). Piszcie do nas i dzwońcie (91 489 23 23, bow@wspolczesny.szczecin.pl) lub rezerwujcie przez stronę (zakładka REPERTUAR).

Premiera spektaklu „Judaszaweł” w reżyserii i według tekstu Bartosza Żurowskiego 29 marca w Malarni. Do zobaczenia!

Ads

facebook