Zdjęcie spektakl

FOT: NATASZA MŁUDZIK

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Lorem ipsum

TEATR MAŁY

Iwan Wyrypajew

LETNIE OSY...

PRZEKŁAD:
Agnieszka Lubomira Piotrowska

REŻYSERIA, KOSTIUMY, ARANŻACJA PRZESTRZENI:
Anna Januszewska

premiera: 12.09.2015
spektakl trwa: 80 minut

Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie

 

Zabawna, prowokująca w formie i treści komedia. Z wątkiem kryminalnym i lirycznym podmiotem. O życiu i przeżyciu. O nas. Kto zwariował? I co może nasza wyobraźnia?

 

"Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie” to inteligentna rozrywka na najwyższym poziomie. Spektakl przygotowała i gra w nim główną rolę wybitna aktorka szczecińskiej sceny Anna Januszewska, laureatka wielu nagród aktorskich na festiwalach w Polsce, doskonale znana m.in. z roli Anieli Dulskiej w „Moralności pani Dulskiej” w reż. Anny Augustynowicz. Dzięki Annie Januszewskiej i jej scenicznym partnerom spektakl jest przede wszystkim aktorskim popisem, który żadnej publiczności nie pozostawi obojętnym.

 

Spektakl zdobył Grand Prix XVIII Przeglądu Małych Form Teatralnych w Łodzi „Letnia scena 2016"

 

                           

Anna Januszewska:

Osy i pszczoły należą do gatunku wyposażonego w jad  dla obrony, ale też i ataku. Mają także rozpoznawalne ubarwienie ostrzegawcze. Człowiek obdarzony inteligencją ma możliwość wyboru, o ile od niego zależy pierwszy ruch. Jeśli jednak dojdzie do ukąszenia, pojawia się ból, który pomimo dostępnych środków łagodzących jest odczuwalny dość długo i indywidualnie różnie. Kiedy prowokuje się atak, można mówić o „bólu na życzenie”. To niebezpieczna zabawa, ale ostatnio nawet „bzykoterapia” jest w modzie.

 

 

Z recenzji:

 

Godna najmroczniejszego kryminału intryga budowana jest niemal wyłącznie na podstawie dialogu, którego nie przysłaniają żadne gwałtowne zwroty akcji. Dobrze znani już publiczności Teatru Małego: Jacek Piątkowski, Anna Januszewska oraz Grzegorz Młudzik doskonale unoszą ten ciężar, tworząc napięcie i maksymalnie wyzyskując komizm szermierki słownej, dzięki czemu udaje im się porwać publiczność.

„Dziennik Teatralny Szczecin”

 

Ciekawa i przemawiająca do odbiorcy opowieść „z życia wzięta". W jaskrawy sposób obnaża bowiem największe ludzkie słabości, ukazując, jak chętnie moralizujemy i dyskutujemy na filozoficzne bądź religijne tematy, a jednocześnie nie potrafimy zrezygnować z prowadzenia prywatnych małych gier, których efekty – niczym osy – kąsają niepostrzeżenie, lecz bardzo boleśnie.

„Dziennik Teatralny Szczecin”

 

NAGRODY:

 XVIII Przegląd Małych Form Teatralnych w Łodzi"Letnia scena 2016"

- Grand Prix dla spektaklu

 

 FESTIWALE:

XVIII Przegląd Małych Form Teatralnych w Łodzi "Letnia scena 2016" (10 sierpnia 2016)

 

bilet facebook bip miasto szczecin

LETNIE OSY KĄSAJĄ NAS NAWET W LISTOPADZIE
fot. Natasza Młudzik