Zdjęcie spektakl

FOT: WŁODZIMIERZ PIĄTEK

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Lorem ipsum

TEATR MAŁY

Marek Koterski

DZIEŃ ŚWIRA

REŻYSERIA
Piotr Ratajczak

SCENOGRAFIA
Matylda Kotlińska

DRAMATURG
Marcin Wierzchowski

RUCH SCENICZNY
Zbigniew Szymczyk

REŻYSERIA ŚWIATŁA
Krzysztof Sendke

premiera: 29 czerwca 2007
spektakl trwa: 60 minut

Adaś Miauczyński – Polak, nauczyciel, samotnik… świr? Śmieszy do łez i wzrusza, w każdym zdaniu pozwala rozpoznawać naszą codzienność – pełną absurdów, drobnych, wielkich pomyłek. W jego życie wkradają się inni – ci, których nienawidzi, którzy mu przeszkadzają i kobieta, którą chciałby pokochać. „Dzień świra” Marka Koterskiego to mistrzostwo w nazywaniu codzienności, językowy majstersztyk, „lektura obowiązkowa” każdego, świadomego Polaka.

 

 

Fragmenty recenzji:

 

„Choć Miauczyńskiemu nie jest do śmiechu, publiczność wielokrotnie śmiechem reaguje na jego wynurzenia, nadając w ten sposób terapeutyczny sens spektaklowi. Bo kiedy życie „wykształciucha” boli, śmiejmy się.”

Gazeta Wyborcza

 

„Gondek ma w sobie coś tak charakterystycznego, że w roli wkurzonego i sfrustrowanego inteligenta wychodzi niesamowicie wiarygodnie.”

teatrakcje.pl

 

„Prawdziwy popis aktorskich umiejętności daje w „Dniu świra” także Paweł Niczewski. Kreowane przez niego postaci są zaskakująco barwne, dynamiczne i w większości bardziej interesujące od tych, które pamiętamy z filmu.”

Dziennik Teatralny, teatry.art.pl

 

„Jest również w tym przedstawieniu, bardzo konsekwentnym, precyzyjnym w detalu, zjadliwie, a i zwyczajnie zabawnym i świetnie się nadającym do czytania przez „Kartotekę” Różewicza – ton niejednoznaczny i poruszająco powściągliwy.”

Teatr

 

„Miauczyński (Robert Gondek) w interpretacji Piotra Ratajczaka to współczesny Konrad uwięziony na piętnastym piętrze wieżowca, zmagający się z własną niemocą i poczuciem życiowej klęski.”

Nowa Siła Krytyczna, e-teatr.pl

 

 

FESTIWALE:

III Wiosenny Festiwal Teatralny w Bielsko-Białej (6 czerwca 2009)

więcej o festiwalu ->  

 

Uwaga! Miejsca nienumerowane.

bilet facebook bip miasto szczecin

DZIEŃ ŚWIRA
fot. Włodzimierz Piątek