pilgrim / majewski

MOJA MAMA LECZY SIĘ...

REŻYSERIA
Wojtek Klemm

SCENOGRAFIA
Magdalena Gut

KOSTIUMY
Julia Kornacka

MUZYKA
Albrecht Ziepert

RUCH
Efrat Stempler

ASYSTENT REŻYSERA
Michał Lewandowski

prapremiera: 28 maja 2016
spektakl trwa: 95 minut (bez przerwy)

moja mama leczy się u doktora oetkera

 

Opowieść o zwyczajnym szaleństwie? Groteska na temat depresji? Przygotowany specjalnie dla Teatru Współczesnego tekst pilgrima / majewskiego jest próbą podjęcia ważnego tematu - choroby psychicznej, problemu często ukrywanego lub bagatelizowanego. Charakterystyczne dla teatru Wojtka Klemma rytm, muzyczność i energia nadają przedstawieniu mocną, zmysłową formę, która uwodzi i wzrusza.

 

NAGRODY: 

Bursztynowy Pierścień 2016:

Najlepszy spektakl sezonu 2015/2016 - nagroda jury

Najlepsza aktorka sezonu 2015/2016: Maria Dąbrowska za rolę One w spektaklu "moja mama..." oraz rolę Barmanki w "Dwojgu biednych Rumunach mówiących po polsku" - nagroda jury

 

 Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.

 

 

bilet facebook bip miasto szczecin


fot. Piotr Nykowski