Rozpoczęła się tegoroczna edycja plebiscytu „Bursztynowy Pierścień” za najlepszy spektakl i najlepszego aktora/aktorkę sezonu. Zwycięzców wybierze równolegle publiczność – czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego” oraz członkowie jury. W tym roku nominowano aż siedem osób z zespołu aktorskiego i sześć spektakli Teatru Współczesnego.
WRACAJ fot. kasia chmura mPrint-26333

Podczas finałowej gali wręczone zostaną również dwie inne nagrody: Srebrna Ostroga – dla najbardziej obiecującej młodej osobowości na zachodniopomorskiej scenie – oraz Wielka Nagroda Jury. Na spektakle i aktorów zagłosujemy dwuetapowo: 4 listopada o godz. 16:00 zakończy się pierwszy etap.
Nagrody zostaną laureatom wręczone w grudniu w Teatrze Współczesnym (gala, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbywa się w teatrze, który w zeszłym roku otrzymał nagrodę publiczności za spektakl – w ubiegłym roku wygrali „Pijani”).

Wśród nominowanych znalazło się aż siedmioro aktorów Teatru Współczesnego (Arkadiusz Buszko, Maria Dąbrowska i Maciej Litkowski za role w „Być jak Beata”, Paweł Niczewski i Beata Zygarlicka za role w spektaklu „Fanny i Alexander”, Anna Januszewska za rolę w spektaklu „Wracaj” i Magdalena Wrani Stachowska za rolę w „Czarownicach z Salem”). Nominowano także sześć naszych spektakli: „Być jak Beata”, „Czarownice z Salem”, „Fanny i Alexander”, „Lepsze lasy”, „Malalę. Dziewczynę z kulą w głowie” i „Wracaj”.

Szczegółowa lista nominowanych (oraz przyporządkowane im numery do głosowania) można znaleźć na stronie Kuriera Szczecińskiego [link]. Jak głosować? Obok każdego tytułu i nazwiska podajemy tekst, który należy wpisać w treść SMS-a. Na aktorów i spektakle SMS-y wysyłamy pod numer 7248. Koszt jednej wiadomości to 2,46 zł z VAT-em. W środowych i piątkowych wydaniach papierowych  „Kuriera Szczecińskiego” będzie można znaleźć także kupon do głosowania – po wypełnieniu można go wrzucić do skrzynki umieszczonej na budynku redakcji gazety lub wysłać pocztą na adres: „Kurier Szczeciński”, pl. Hołdu Pruskiego 8, 70-550 Szczecin. Głosowanie potrwa do 4 listopada do godz. 16:00 – wtedy zakończy się pierwszy etap.

Zachęcamy do głosowania, a nominowanym serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Ads

facebook