Anna Januszewska w gronie najlepszych polskich aktorek i aktorów

Anna Januszewska, aktorka Teatru Współczesnego po raz kolejny została wyróżniona w „Subiektywnym spisie aktorów teatralnych”, prestiżowym rankingu krytyka teatralnego Jacka Sieradzkiego.
WRACAJ fot. kasia chmura mPrint-26203

Aktorka została doceniona w kategorii „mistrzostwo” za znakomitą rolę Bobby’ego Kleksa w spektaklu „Wracaj” (współtworzonym w koprodukcji z Teatrem Powszechnym w Łodzi), o której Sieradzki pisze:

Przemysław Pilarski napisał paraboliczną przypowieść „Wracaj”, gdzie do pewnego domu wraca mężczyzna, który tu kiedyś mieszkał, a teraz dom zasiedla zupełnie inna rodzina. Żeby nie było wprost, mężczyzna nazywa się Bobby Kleks i jest skrzyżowaniem poholokaustowego wygnańca z Bobem Dylanem, a zasiedlająca dom rodzina też jest zdrowo niedosłowna. […] Bobby’ego Kleksa gra cudowna starsza pani na czarno. […] Ów zżeńszczony Bobby, oderwany od wszelkiej realności, rozkołysany, zatopiony w jakimś sobie tylko zrozumiałym rytmie, jest figurą sceniczną, której się nie zapomina.

Annie Januszewskiej z całego serca gratulujemy, a Państwa zachęcamy w pierwszej kolejności do lektury spisu [link], a następnie do zakupu biletów na spektakl „Wracaj” (gramy 13, 14 i 15 września), by na własne oczy zobaczyć aktorkę w mistrzowskiej formie.

Ads