Mamy wspaniałą wiadomość! Publiczność nagrodziła „Pijanych” Bursztynowym Pierścieniem dla najlepszego spektaklu minionego sezonu artystycznego.
img_2522

W poniedziałek w szczecińskiej Operze na Zamku poznaliśmy laureatów tegorocznych Bursztynowych Pierścieni, czyli nagród dla najlepszych aktorów i spektakli minionego sezonu artystycznego. Plebiscyt organizuje redakcja Kuriera Szczecińskiego. Publiczność zdecydowała się nagrodzić przedstawienie „Pijani” Teatru Współczesnego oraz Michała Janickiego z Teatru Polskiego, z kolei jurorzy – „Dzieci z dworca ZOO” Opery na Zamku i Sławomira Kołakowskiego z Teatru Polskiego.

Jurorzy przyznali też Srebrną Ostrogę dla najbardziej obiecującej młodej osobowości na zachodniopomorskiej scenie, otrzymała ją Marta Uszko za rolę Córki w „Mojej Abbie”, spektaklu Zamku Książąt Pomorskich. Z kolei Arkadiusz Buszko, aktor Teatru Współczesnego, otrzymał Wielką Nagrodę Jury za „wszechstronną realizację teatralnego talentu, ze szczególnym uwzględnieniem choreografii i ruchu scenicznego”.

Nagrodę w imieniu Teatru Współczesnego odebrała na gali Maria Dąbrowska (grająca w spektaklu rolę Laury). Całej ekipie „Pijanych” serdecznie gratulujemy!


Fot. Dariusz Gorajski

Ads

facebook