Po niemal dwuletniej przerwie na scenę powraca „Burza” w interpretacji Anny Augustynowicz.

Burza- fot. Piotr Nykowski-42

„Burza” to historia wygnanego z Mediolanu Prospero, który dotarłszy na wyspę, czyni z niej miniaturowe królestwo sztuki i magii. Panując nad żywiołami, bezcielesnym Arielem i dzikim Kalibanem, wychowuje córkę Mirandę. Po latach u wybrzeży wyspy rozbija się statek, a książę staje oko w oko ze swą przeszłością…

Coś fantastycznego dzieje się z wyobraźnią Anny Augustynowicz, ponieważ realizowane przez nią inscenizacje klasyki tworzą fascynujący świat. Ta wykreowana rzeczywistość jest światem samym dla siebie, pełnym, zamkniętym tworem powstającym na scenie.

– pisała o twórczości Dyrektor Artystycznej teatru dla portalu Teatralny.pl Joanna Ostrowska. „Burza” zawiera wszystkie główne tematy dramatów Szekspira: obalenie prawowitego władcy, niebezpieczeństwo przejścia od cywilizacji do barbarzyństwa, marzenie o odzyskaniu świetności, zgubną namiętność oraz sens i potrzebę stwarzania teatru. Spektakl był prezentowany na 20. Festiwalu Szekspirowskim jako jedna z trzech najlepszych inscenizacji szekspirowskich sezonu.

Przedstawienie będzie można zobaczyć na Dużej Scenie już od czwartku (18 października) do niedzieli (21 października) włącznie o godzinie 19:00. Ostatniego dnia bilety będzie można kupić w ramach KULTURY DOSTĘPNEJ w specjalnej cenie 12 złotych. Jest jeszcze trochę wolnych miejsc (nie tylko na niedzielę) – dzwońcie i piszcie do nas (bow@wspolczesny.szczecin.pl, tel. 91 489 23 23) lub rezerwujcie bilety przez stronę (zakładka REPERTUAR). Do zobaczenia we Współczesnym!

Ads

facebook