Być jak Beata

pomysł: Piotr Domalewski
scenariusz: Piotr Domalewski, Żelisław Żelisławski
dramaturgia: Żelisław Żelisławski
reżyseria: Magda Miklasz
aranżacje muzyczne i przygotowanie wokalne: Tomasz Lewandowski
scenografia: Mirek Kaczmarek
kostiumy: Hanka Podraza
wideo: Kamila Paradowska
reżyseria światła: Piotr Nykowski
charakteryzacja: Sylwia Kaźmierowska-Kowalik
asystent reżysera: Magdalena Wrani-Stachowska

obsada:

Maria Dąbrowska
Magdalena Wrani-Stachowska
Arkadiusz Buszko
Maciej Litkowski
oraz Jacek Piątkowski, Tomasz Stępień i Bartłomiej Makuła

ze specjalnym udziałem Katarzyny Kossak

muzyka na żywo:

Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe)
Paweł Rozmarynowski (bas, moog)
Waldemar Zieliński (gitara)
Kuba Fiszer (perkusja)

premiera: 2 lutego 2019, Duża Scena
spektakl trwa: 140 minut

Muzyczne show jakiego jeszcze nie było. Spektakl, który wzruszył i rozbawił do łez samą Beatę Kozidrak. Zachwyt publiczności budzą aranżacje hitów BAJMU i przezabawne kreacje aktorskie, nadające im nowe, często zaskakujące znaczenie. W teatrze wszystko jest możliwe, nawet najbardziej niepozorny emerytowany policjant, zakonnica czy właściciel bistra z kebabem mogą „być jak Beata”. Zapraszamy zwyczajne dziewczyny, estradowe bestie i skromnych wrażliwców, wszystkich – zadowolimy nawet najbardziej wymagających. Jeśli jesteś sobą i spełniasz marzenia, to możesz wszystko – także „być jak Beata”! Przyjdź i się przekonaj.

 

Media o spektaklu:

 

„Być jak Beata” udowadnia jednak, że nie o wielką komplikację chodzi […], ale o jej wykonanie. A to w Szczecinie jest mistrzowskie. Mistrzowskie za sprawą połączenia sił twórczych i pomysłowości realizatorów pod dowództwem Magdy Miklasz, ale przede wszystkim aktorów Współczesnego, którzy dają imponujący popis swoich talentów i warsztatu.

Trudno nawet tu wyłuszczyć, jakimi cudeńkami są kolejne wejścia na scenę Marii Dąbrowskiej, Magdaleny Wrani-Stachowskiej, Arkadiusza Buszki i Macieja Litkowskiego.

Mike Urbaniak, VOGUE [link]

 

Dawno się tak dobrze nie bawiłam i nie śmiałam.

Często oglądam komedie, ale w żadnej nie było tylu emocji, co w tym spektaklu. Nie zabrakło też uśmiechu i ironii, ale co najważniejsze, pojawiły się wątki bardzo mądre które dotyczą nas wszystkich.”

Beata Kozidrak dla portalu gwiazdy.wp.pl [link]

 

Ten spektakl po prostu trzeba zobaczyć.

Beata Kozidrak w rozmowie z TVP# Szczecin (tuż po spektaklu) – link

 

„Miklasz z autorami scenariusza – Piotrem Domalewskim i Żelisławem Żelisławskim – proponuje glam-popową zabawę, w której Polacy, bez wstydu i poczucia niższości względem „wielkiego zachodu”, wyśpiewują swoje marzenia, lęki, frustracje.”

Dawid Dudko, onet.pl [link]

„Oglądanie „Być jak Beata” pozwala odczuć specyficzny rodzaj estetycznej przyjemności pojawiającej się podczas obcowania z kiczem stworzonym z rozmysłem i świadomością przesadności środków. […]

Magda Miklasz i jej współpracownicy postawili na dostarczenie widzom przyjemności płynącej z oglądania i słuchania tego, co jest dobrze znane.

Służy temu również kiczowata estetyka, która oswaja obciach i wyprowadza prezentowane na scenie piosenki i postaci z obszaru wstydu na obszar akceptacji, a nawet afirmacji.”

Zuzanna Berendt, członkini Komisji Artystycznej 25.Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej [link]

 

Autorką zdjęć jest Monika Stolarska.

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.

 

Ads

facebook