Wracamy z „Bzikiem…” po kilkumiesięcznej przerwie. Pierwszy raz w nowym roku zagramy już w tym tygodniu – od piątku do niedzieli (15 – 17 lutego).
BZIK_ostatnia minuta-fot_NK (11)

Głośne przedstawienie, laureat głównej nagrody na 56. Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych (w kategorii „najlepszy spektakl”), uhonorowany także nagrodą dla Mai Kleszcz za muzykę na 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, to historia oparta na motywach dramatu „Mister Price, czyli Bzik tropikalny” Stanisława I.Witkiewicza i Eugenii Dunin-Borkowskiej. Witkacy to jednak tylko punkt zapalny – realizatorzy sięgają w przedstawieniu dalej, aż po daleki Wschód, czerpiąc z wielu wątków (nie tylko tych związanych z turystyką, ale także np. z historią teatru).

Reżyserka Ewelina Marciniak i autor scenariusza, Jan Czapliński, zderzają ze sobą egzotykę dalekich krain z Europą i zabierają widzów w podróż do miejsca, gdzie słońce świeci najjaśniej. Przedstawienie rozpoczyna się wejściem na pokład samolotu. Wraz z rodziną Brzechajłów wylądujemy gdzieś na dzikim Wschodzie, gdzie z ochotą oddamy się typowym dla tropikalnych wakacji uciechom „ol inkluzif”. Odwiedzimy muzeum orientu, podotykamy żywych eksponatów, zobaczymy, jak żyje miasto nocą,  poznamy ciekawostki historyczne. Czy w blasku migawki aparatu i palącego słońca zdołamy dostrzec dzikiego? Czy spotkanie z nim sprawi, że odnajdziemy samych siebie…? Może „bzik”  to choroba, na którą cierpimy wszyscy, w mniejszym lub większym stopniu…?

Spektakl gramy od piątku do niedzieli (15 – 17 lutego) o godz. 19:00. Są jeszcze wolne miejsca – zatem jeśli jesteście spragnieni tropikalnych podróży (w samym środku zimy, w centralnej Europie!), dzwońcie i piszcie do nas (bow@wspolczesny.szczecin.pl, tel. 91 489 23 23) lub rezerwujcie bilety przez stronę (zakładka REPERTUAR). Zwłaszcza, że w ramach Kultury Dostępnej bilety są dostępne w niższej cenie (20 PLN).

Zapraszamy do lektury wywiadu z reżyserką Eweliną Marciniak i autorem scenariusza,  Janem Czaplińskim [link] oraz tekstu kontekstowego o postturystyce [link]. Poniżej przedstawiamy także zwiastun spektaklu. Do zobaczenia!

https://www.youtube.com/watch?v=yHzjWd1mY8I

Ads

facebook