W tym tygodniu zapraszamy do Malarni na „Lepsze lasy”, a na Dużej Scenie zagramy spektakl „Fanny i Alexander” Ingmara Bergmana.
Fanny i Aleksander-71

„Lepsze lasy” niemieckiego autora Martina Baltscheita to kolejny spektakl będący częścią projektu artystyczno-edukacyjnego „Dorosłość”. W drodze do mitycznych lepszych lasów, w śnieżnej zawierusze, rodzice małego wilka Ferdynanda giną z rąk myśliwych. Niczego nieświadome szczenię trafia pod opiekę pary owiec, które dawno już straciły nadzieję na posiadanie jagniątek. Owce wychowują Ferdynanda na wzorową owieczkę, śpiewającą najpiękniej w całym stadzie dumę owczego rodu. Tymczasem splot okoliczności sprawia, że Ferdynand zaczyna poznawać prawdę o sobie… Główną ramą inscenizacyjną spektaklu jest zabawa, podczas której pięcioro aktorów konstruuje teatralną przypowieść i popową baśń o inności i szukaniu bezpiecznego schronienia.

„Lepsze lasy” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego gramy od wtorku do czwartku (12, 13 i 14 marca) – we wtorek i czwartek o godz. 18:00, a w środę o 19:00. Radzimy się spieszyć, bilety szybko się wyprzedają!

Od piątku do niedzieli (15-17 marca) na Dużej Scenie zagramy także spektakl „Fanny i Alexander” w reżyserii Justyny Celedy. To pierwsza w Polsce teatralna adaptacja jednego z najpiękniejszych dzieł światowego kina autorstwa Ingmara Bergmana. Akcja dzieje się w rodzinie dyrektora prowincjonalnego teatru, który oglądamy oczami nastolatka Alexandra i jego młodszej siostry Fanny. Bergman zabiera nas do świata namiętności, inicjacji, mówi o obowiązkach wobec ludzi, a także o obcowaniu żywych i umarłych. To sen o dzieciństwie, w którym groza miesza się ze śmiechem, idea świętości z sympatyczną rozpustą, a tęsknota za wiarą ze zwątpieniem.

W piątek gramy o 18:00, a w sobotę i niedzielę o 17:00. Jest jeszcze sporo wolnych biletów, piszcie do nas i dzwońcie (91 489 23 23, bow@wspolczesny.szczecin.pl) lub rezerwujcie przez stronę (zakładka REPERTUAR).

Na zdjęciu: Michał Lewandowski w roli Arona, fot. Piotr Nykowski.

Ads

facebook