Już tylko niecałe trzy tygodnie dzielą nas od premiery „Fanny i Alexander” w reżyserii Justyny Celedy. Ekscytacja rośnie, a za kulisami przybywa elementów scenografii.
TLO_FB_fanny-01

Trwają intensywne próby do premiery, która będzie miała miejsce już 17 listopada na Dużej Scenie. „Fanny i Alexander” w reżyserii Justyny Celedy (która realizowała już we Współczesnym – m.in. „Ożenek” i „Szkołę żon”) to pierwsza w Polsce teatralna adaptacja jednego z najpiękniejszych dzieł światowego kina, autorstwa jednego z geniuszy świata filmu i teatru – Ingmara Bergmana. Akcja dzieje się w rodzinie dyrektora prowincjonalnego teatru, który oglądamy oczami nastolatka Alexandra i jego młodszej siostry Fanny. Bergman zabiera nas do świata namiętności, inicjacji, mówi o obowiązkach wobec ludzi, a także o obcowaniu żywych i umarłych. To sen o dzieciństwie, w którym groza miesza się ze śmiechem, idea świętości z sympatyczną rozpustą, a tęsknota za wiarą ze zwątpieniem. W tytułowych rolach zobaczymy Marię Dąbrowską i Jakuba Golę (aktora gościnnego, debiutującego na scenie). Za scenografię i kostiumy odpowiada Grzegorz Małecki, muzykę komponuje Wojciech Król, ruch sceniczny przygotowuje Zbigniew Szymczyk, a reżyserię światła Prot Jarnuszkiewcz.

„Fanny i Alexander” poza premierą zagramy w listopadzie aż pięciokrotnie – 18, 22, 23, 24 i 25 listopada. W sprawie rezerwacji miejsc dzwońcie lub piszcie do nas (bow@wspolczesny.szczecin.pl, tel. 91 489 23 23). Bilety można też rezerwować przez stronę (zakładka REPERTUAR). Do zobaczenia we Współczesnym!

Ads

facebook