Już całkiem niedługo (bo 2 lutego) na Dużej Scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie długo wyczekiwana premiera spektaklu muzycznego „Być jak Beata” z piosenkami Beaty Kozidrak i BAJMU. Mamy świetną wiadomość – artystka zapowiedziała swoją obecność na premierze!
722A7350 (002)

To będzie bardzo rozśpiewana sobota (i miejmy nadzieję, że przy okazji tego przedstawienia stanie się to tradycją!). Spektakl w reżyserii Magdy Miklasz z aranżacjami muzycznymi Tomasza Lewandowskiego powstał na podstawie pomysłu Piotra Domalewskiego, który jest również współautorem scenariusza (wraz z Żelisławem Żelisławskim). Scenografię przygotuje Mirek Kaczmarek, a kostiumy – Hanka Podraza. Za reżyserię światła odpowiada Piotr Nykowski, a za wideo, które pojawi się w spektaklu – Kamila Paradowska.

W spektaklu zostaną wykorzystane znane przeboje Beaty Kozidrak i BAJMU (m.in. „Piechotą do lata”, „Małpa i ja” czy „U stóp szklanych gór”) w nowym, oryginalnie brzmiącym muzycznie wydaniu. Na scenie zobaczymy Magdalenę Wrani-Stachowską, Marię Dąbrowską, Arkadiusza Buszkę i Macieja Litkowskiego. Aktorom będzie towarzyszył zespół grający na żywo (w składzie: Tomasz Lewandowski – instrumenty klawiszowe, Paweł Rozmarynowski -bas, moog, Waldemar Zieliński – gitara, Kuba Fiszer – perkusja).

Ekscytacja tym większa, że swoje przybycie na premierę zapowiedziała sama artystka, Beata Kozidrak! Na scenie pojawi się też gość specjalny, Katarzyna Kossak – osoba, która o Beacie wie najwięcej…

Premiera spektaklu „Być jak Beata” 2 lutego o godz. 19:00 na Dużej Scenie, później gramy też 3, 5, 9, 10 i 12 lutego. Szczegóły w zakładce REPERTUAR. Przypominamy też o ankiecie z pytaniami dotyczącymi skojarzeń z Beatą Kozidrak i BAJMEM („Złote myśli o Beacie”) – powoli kończymy tę akcję, zatem kto jeszcze nie odpowiedział, a chciałby – niech najlepiej zrobi to od razu (spontaniczne odpowiedzi też mają wartość!). A dla spragnionych „smaczków” związanych z postacią artystki zapraszamy do lektury artykułu „8 rzeczy, których nie wiecie o Beacie Kozidrak”. Do zobaczenia!

Fotografia: beatakozidrak.pl

Ads

facebook