Dwa spektakle w Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Z przyjemnością informujemy, że spektakle „Najlepsza wiosna” i „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie” zostały przyjęte do 25. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
logo-okwpsw kopia

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.

Premiera spektaklu „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie” już 8 grudnia na Malarni, kolejne pokazy 9, 18 i 20 grudnia o godz. 19:00 i 15 grudnia o 17:00. Przy okazji drugiego grania (9 grudnia) po spektaklu odbędzie się debata z udziałem twórców spektaklu. „Najlepszą wiosnę” również zagramy jeszcze w grudniu (11, 12, 13 grudnia o godz. 19:00) w nietypowej przestrzeni – nie na scenie, a we foyer za Dużą Sceną.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie www.sztukawspolczesna.org.

 

Ads

facebook