Surferzy
- tekst i reżyseria: Bartłomiej Juszczak, Marcel Osowicki

Fala nadciąga. Piasek parzy w stopy, wiatr wypycha z plaży. Czas wejść do wody, płynąć!
SURFERZY to historia o wolności, poszukiwaniu swojego miejsca i sile wpatrywania się w horyzont. Opowieść drogi w świecie podzielonym murami, w której bohaterami są ci, którzy żyją z pokonywania fal, gotowi zrobić wszystko, żeby złapać tę najlepszą.
Każda kolejna fala wymaga coraz większego skupienia, każda fala to moment wyboru własnego kierunku, zgodnie z zasadą: płyniesz tam, gdzie patrzysz.
Zapraszamy na lekcję ujarzmiania fal z surferami. Pierwszy teatralny obóz surfingowy dla wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania. To najłatwiejszy sposób, żeby dołączyć do świata surferów. Tylko kim właściwie jest współczesny surfer i współczesna surferka? I na jaką falę czekają?
Pleasure warning: w spektaklu pojawia się zbyt duże nasłonecznienie, w miarę możliwości prosimy o zabranie własnych okularów przeciwsłonecznych (ale tak na serio!).
Realizatorzy i realizatorki
- tekst i reżyseria: Bartłomiej Juszczak, Marcel Osowicki
- scenografia, światło i wizualizacje: Jakub Kotynia
- muzyka: Michał Smajdor
- choreografia: Martyna Dyląg
- kostiumy: Kamila Wdowska
- tutor rezydencji: Cezary Tomaszewski
- asystent reżyserów: Kacper Kujawa
- inspicjentka: Magdalena Kaźmierska
Reviews
- „Przyznaję, że pomysł Bartłomieja Juszczaka i Marcela Osowickiego, reżyserów i autorów tekstu, na próbę opowiedzenia świata przy pomocy surfingu mocno mnie zdziwił. Teraz wiem, że zaskoczył i to pozytywnie. Twórcom spektaklu udało się zaprosić widzów do udziału w intensywnym Surf Campie. Oprócz szczegółowego kursu dali nam ponad godzinę wytchnienia, odpoczynku, ale jednocześnie utrzymali koncentrację nad tym, co w życiu i we współczesnym świecie ważne. Mało tego, mnogość symboli, odniesień, paralel, pozwoliła zwrócić uwagę na kolejne często pomijane aspekty. (…) To nie tylko produkcja o bardzo pozytywnej energii i takowej atmosferze, ale przede wszystkim lekcja o współczesności i współczesnych w nowym formacie”.– Daniel Źródlewski, Teksty Żródłowe (go to source)
Do pobrania
Multimedia
