Finał projektu „Goście, goście!” już w najbliższy poniedziałek

W poniedziałek, 15 kwietnia zapraszamy  na finałowe czytanie projektu „Goście, goście! Nowi Niemcy”, któremu będzie towarzyszyć wyjątkowy koncert.
goscie_goscie_wieze_strona-16

Projekt (którego pomysłodawcą jest aktor Teatru Współczesnego, Maciej Litkowski) ma na celu zapoznanie szczecińskiej publiczności ze współczesną dramaturgią Niemiec podejmującą temat uchodźców czy ruchów migracyjnych zmieniających kształt Europy. Wśród autorów prezentowanych dramatów znaleźli się także nowi członkowie niemieckiego społeczeństwa (dla których kraj ten stał się nowym domem) i tak będzie także w tym przypadku. Aktorzy Teatru Współczesnego (Anna Januszewska, Barbara Lewandowska, Magdalena Myszkiewicz i Paweł Adamski) przeczytają tekst zatytułowany „wieże milczenia”, którego autorem jest pochodzący z Teheranu Mehdi Moradpour. Czytanie wyreżyseruje twórca młodego pokolenia, Romuald Krężel. Mehdi Moradpour przedstawia emocjonalny świat pewnej żyjącej od kilku już lat poza krajem ojczystym rodziny, w której nieprzepracowane doświadczenia rodziców i ich traumy mają ogromny wpływ na życie młodszego pokolenia.

Po czytaniu jak zwykle odbędzie się rozmowa z twórcami (zapraszamy do udziału wszystkich gości), a oprócz tego na finał projektu (tuż po dyskusji) zaprosimy Państwa na koncert niezwykłej, berlińskiej grupy KABOUK BAND grającej oryginalną muzykę kurdyjską (z wykorzystaniem tradycyjnych, jak i współczesnych instrumentów), która porwie nie tylko miłośników muzyki orientalnej i folkowej.

To wszystko już w poniedziałkowy wieczór w Teatrze Małym. Bilety (w cenie 5 PLN) można nabyć w kasie przy Wałach Chrobrego oraz w TM. Do zobaczenia!

Projekt współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Tłumaczenie niniejszego tekstu jest współfinansowane przez Goethe-Institut.

Ads

facebook