Targi staroci, giełdy rzeczy używanych… Nie brakuje okazji, by za niewielkie pieniądze znaleźć perełkę – zdobioną karafkę do wina, cukierniczkę, instrument z historią, lustro w zdobionej ramie. Pewna Amerykanka miała jednak naprawdę wyjątkowe szczęście. Zupełnym przypadkiem, płacąc pięć dolarów, weszła w posiadanie obrazu o wartości blisko… pięćdziesięciu milionów.
Arcydzieło na śmietniku-2

Spektakl „Arcydzieło na śmietniku” powstał z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika. Aktorzy do realizacji kameralnej komedii zaprosili reżysera Tomasza Obarę, z którym wielokrotnie spotykali się w trakcie swojej pracy twórczej.

„Arcydzieło….” to oparta na faktach historia eks-barmanki, Maude Gutman, która kupiła w lumpeksie za grosze dzieło sztuki. Szybko okazało się, że jego autorem jest być może słynny malarz, Jackson Pollock. W domu kobiety pojawia się ekspert w dziedzinie sztuki, który podważa autentyczność obrazu… Czy Maude da za wygraną? I co właściwie możemy nazwać „prawdziwą sztuką”…?

Spektakl gramy w Teatrze Małym od piątku do niedzieli – w piątek, 16 listopada o godz. 19:00, w weekend (17 – 18 listopada) o godz. 17:00. Są jeszcze wolne bilety – dzwońcie do nas (91 489 23 23) piszcie (bow@wspolczesny.szczecin.pl) lub rezerwujcie przez stronę internetową.

Zachęcamy też do lektury artykułu kontekstowego na blogu [link].

Ads

facebook