Napięcie sięga zenitu – premiera wyczekiwanego spektaklu „być jak Beata” inspirowanego fenomenem piosenkarki Beaty Kozidrak już w najbliższą sobotę wieczorem. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Piotrem Domalewskim, pomysłodawcą scenariusza.
Być jak Beata5 - fot. Monika Stolarska

„Każdy chce być kimś innym w tych czasach. Nikt nie chce być sobą. Ludziom się wydaje, że być tym „kimś innym” jest lepiej, niż nim samym. Każdy chce być „jak ktoś”, a nikt nie chce być sobą” – mówi  w rozmowie z Martą Perchuć-Burzyńską pomysłodawca spektaklu „Być jak Beata”, aktor, scenarzysta i reżyser Piotr Domalewski [link do wywiadu w radiu TOK FM].

Jak podkreśla Domalewski, „spektakl będzie nie tyle o samej Beacie Kozidrak, co o ludziach którzy chcieliby nią być – i o tym, co przez to rozumieją, jak sobie to wyobrażają. To próba odpowiedzenia sobie na pytanie na czym polega fenomen wokalistki”. Bohaterów sztuki jest aż kilkunastu (choć aktorów na scenie zaledwie kilkoro – spodziewajcie się Państwo bardzo dynamicznej akcji!), a wśród nich na scenie wystąpi Katarzyna Kossak – osoba, która o Beacie Kozidrak wie najwięcej…

W trakcie przygotowań do premiery wielokrotnie pytaliśmy o skojarzenia z wokalistką – oprócz ankiety „złote myśli” (do której odpowiedzi zostały już zgromadzone i częściowo opublikowane w programie do przedstawienia), pytaliśmy także naszych widzów „na gorąco”, tuż przed spektaklem „Godzina spokoju” – odpowiedzi znalazły się w podcaście zrealizowanym przez Kamilę Paradowską [link].

Zapraszamy do słuchania i do teatru oczywiście – radzimy oszczędzać głosy, bo w luty wejdziemy wspólnie śpiewająco!

 

Fotografia z próby: Monika Stolarska

Ads

facebook