„Jest dom, ale na początku jest też ciężko. Głęboko wkopane fundamenty, dużo pustaków, wieloletnie, mocno obciążone konstrukcje i próchniejące legary. Słowa, których nie ma, odbijają się od cienkich ścian jak refren, przez co wydaje się, że jest ich za dużo” – tymi słowami rozpoczyna się scenariusz do spektaklu „Pustostan”, który po dłuższej przerwie zagramy w tym tygodniu.
fot. Piotr Nykowski - Poza Okiem-93

Rodzina jakich wiele – dzieci, rodzice, dziadkowie i pies. Boże Narodzenie, czyli czas wielkiego oczekiwania na… Kevina. Pod obrusem leży sianko, na niebie skrzy się pierwsza gwiazdka, pod choinką czekają prezenty. Coś jest jednak nie tak, jakbyśmy się tego spodziewali… Groteskowa sztuka Maliny Prześlugi dotyka relacji osób sobie najbliższych, gdzie prawda ukrywana jest za fasadą koniecznego happy endu. O czym kłamiemy, do czego tęsknimy i kto nas może zbawić?

Spektakl „Pustostan” w reżyserii Pawła Paszty zagramy we wtorek i środę (6 i 7 listopada) i w weekend (10 i 11 listopada) o godz. 19:00. Na weekendowe pokazy bilety zostały wyprzedane, ale wciąż mamy wolne miejsca na wtorek i środę. Do świąt jeszcze trochę czasu (chociaż w supermarketach już teraz można kupić bombki, łańcuchy choinkowe i bożonarodzeniowe lampki!), ale jeśli ktoś z Państwa chciałby nastroić się już teraz – dzwońcie do nas i piszcie (tel. 91 489 23 23, mail:  bow@wspolczesny.szczecin.pl). Bilety można też rezerwować przez stronę (zakładka REPERTUAR).

Zachęcamy też do lektury wywiadu z autorką, Maliną Prześlugą [link] oraz recenzji z portalu teatralny.pl [link]

Ads

facebook