Z przyjemnością informujemy, że spektakle „Zabić prezydenta” i „Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi” zostały przyjęte do 26. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
logo-okwpsw kopia

Konkurs ma na celu popularyzację współczesnego dramatu polskiego, promocję rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze. Organizatorami Konkursu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie spektakle oceni Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Hubert Michalak, Michał Mizera oraz przewodniczący, Jacek Sieradzki. Wyniki Konkursu poznamy w czerwcu 2020 roku. Wybrane spośród nagrodzonych przedstawienia zostaną zaprezentowane na początku sezonu teatralnego 2020/2021 na przeglądzie NÓWKA SZTUKA. Jury przyzna także nagrody i wyróżnienia twórcom i wykonawcom spektakli przyjętych do Konkursu.

Trzymamy kciuki za dalsze losy naszych przedstawień w tym Konkursie!

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.sztukawspolczesna.org [link].

Ads

facebook