„kalifornia nieśmiertelni” zwycięzcą XV Wałbrzyskich FANABERII Teatralnych

Monodram „kalifornia nieśmiertelni” Macieja Litkowskiego (według tekstu napisanego przez Justynę Litkowską) w reżyserii Szymona Kaczmarka został zwycięzcą XV Wałbrzyskich FANABERII Teatralnych, Festiwalu organizowanego przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.
Kalifornia Nieśmiertelni a2

Hasłem tegorocznej edycji Festiwalu było „Jesteśmy URATOWANI”, odnoszące się  tak do sytuacji teatru, jak i do wspólnych tęsknot i nieprzemijającej nadziei.

Według organizatorów, wspólnym mianownikiem festiwalowych przedstawień, koncertów, monodramów, szkolnych dyplomów, nowych form, spotkań w Klubie Festiwalowym była chęć porozumienia, wspólnego poszukiwania okazji do spotkania i choćby przelotnego zjednoczenia w poczuciu wspólnoty artystów i widzów.

Podczas Festiwalu odbywającego się między 1 a 6 grudnia w Teatrze Szaniawskiego w Wałbrzychu pokazano 11 spektakli z Polski i Włoch, oraz dwie wałbrzyskie premiery – „LORD JIM…” i „WCZUJ SIĘ…”.

Widzowie szczecińskiego Teatru Współczesnego będą mieli okazję zobaczyć spektakl „kalifornia nieśmiertelni” już wkrótce – gramy w Teatrze Małym 14, 15 i 16 grudnia. Twórcom przedstawienia gratulujemy i zapraszamy także na premierę spektaklu realizowanego w koprodukcji z teatrem w Wałbrzychu „Lord Jim. Ćwiczenia z czytania powieści Josepha Conrada” już w najbliższą sobotę. Do zobaczenia!

Ads

facebook