Kolejne czytanie z cyklu „Goście, goście!” już w poniedziałek

Już w najbliższy poniedziałek, 18 lutego o godz. 19:00 ponownie spotkamy się w Teatrze Małym przy okazji czytania sztuki „Powarkiwania Drogi Mlecznej” w ramach cyklu „Goście, goście! Nowi Niemcy”.
Drukowanie

W poniedziałkowy wieczór spotkamy się w Teatrze Małym na czytaniu tekstu „Powarkiwania Drogi Mlecznej” autorstwa Bonna Parka, młodego berlińczyka koreańskiego pochodzenia. Bohaterami sztuki są między innymi Donald Trump, Kim Dzong Un, Heidi Klum, a nawet… sam autor tekstu, przybyły z przyszłości, w której rozgrywa się akcja. Jesteśmy w odległej, futurystycznej rzeczywistości, ale czy to przypadkiem wciąż nie ta sama, tak dobrze znana nam Galaktyka? Bonn Park, budując ciąg monologów, żongluje rządzącymi ludzkim życiem mechanizmami. Demaskuje wszechobecny egoizm, ludzką naiwność, okrucieństwo i nietolerancję. Jak zakończy się ta, z pozoru dowcipna, żonglerka? Czy Ziemi grozi zagłada…? A może do samozniszczenia doprowadzimy na własne życzenie…?

W czytaniu, które wyreżyseruje Wiktor Bagiński, wezmą udział aktorzy Teatru Współczesnego: Adrianna Janowska-Moniuszko, Barbara Lewandowska, Maciej Litkowski (pomysłodawca projektu „Goście, goście!”) i Grzegorz Młudzik. Po czytaniu odbędzie się spotkanie, które poprowadzi Kamila Paradowska, a gościem specjalnym wydarzenia będzie sam autor, Bonn Park. Bilety (w cenie 5 zł) można nabyć w kasie teatru przy Wałach Chrobrego lub w Teatrze Małym. Do zobaczenia!

Projekt współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Ads

facebook