Wczoraj zakończyliśmy teatralny sezon (przedpremierowym pokazem spektaklu „Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi”). Oddajemy się teraz na zasłużony wypoczynek tak, by we wrześniu przywitać Was w nowym sezonie z dużą ilością twórczej energii.
przyjemnestrona2a

Za nami bardzo intensywny sezon – trzy premiery na Dużej Scenie („Fanny i Alexander”, „Być jak Beata” i „Czarownice z Salem”) i aż cztery na Malarni („Malala. Dziewczyna z kulą w głowie” i „Lepsze lasy ” – spektakle projektu artystyczno-edukacyjnego „Dorosłość” oraz „Judaszaweł” i „Wracaj” – tę ostatnią stworzyliśmy w koprodukcji z Teatrem Powszechnym w Łodzi). W Teatrze Małym, podobnie jak w zeszłym roku, widywaliśmy się na czytaniach scenicznych w cyklu „Goście, goście!” (tym razem z podtytułem „Nowi Niemcy”). Jesienią – z inicjatywy aktorów, Michała Lewandowskiego i Macieja Litkowskiego – ruszyła ciesząca się zainteresowaniem i zakończona ogromnym sukcesem Pracownia Teatralna. W ostatni weekend czerwca mieliśmy także okazję zaprezentować przedpremierowe pokazy spektaklu „Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi” w reżyserii Natalii Sołtysik (na oficjalną prapremierę zapraszamy we wrześniu).

Dziękujemy, że byliście z nami, za tak liczny udział w spektaklach i za wszystkie inspirujące spotkania i rozmowy po przedstawieniach. Wracamy już we wrześniu (po chwili na wakacyjny oddech) i obiecujemy jeszcze nie raz Was zaskoczyć. Cytując sztukę Siemiona Złotnikowa „Przyszedł mężczyzna do kobiety” – „przyjemne jeszcze przed nami”, możecie być pewni.

Do zobaczenia we Współczesnym!

Ads