„Lord Jim” zaprasza na pokład

Nasz najświeższy spektakl powraca! Zanim znów wyruszy w drogę na południe – do Wałbrzycha, spektakl „Lord Jim. Ćwiczenia z czytania powieści Josepha Conrada” grany będzie na szczecińskiej Malarnii od środy, 10 stycznia do niedzieli, 14 stycznia, o godzinie 19:00.
Lord-Jim_fot-NK (20)

Nie przeczytałeś “Lorda Jima”? Przeczytaliśmy go za ciebie! Spektakl Macieja Podstawnego to oryginalna lekcja anatomii bohatera literackiego. Na scenie – artystyczne bogactwo formy. Zaczyna się od operacji na otwartym sercu, kończy podrożą w gorące tropiki z piosenkami na żywo. Conradowska opowieść o honorze i bohaterstwie przemienia się w fascynujący teatralny świat, który pokazuje, co może wyobraźnia w zetknięciu z utworem literackim.

Są jeszcze bilety, dzwońcie do nas: 91 489 23 23 lub kupujcie przez stronę internetową (zakładka KUP BILET).

 

O najnowszym spektaklu pisze w Newsweeku Michał Centkowski:

[…] Spektakl Macieja Podstawnego i Sebastiana Majewskiego to właściwie nic adaptacja, ale błyskotliwa, przewrotna wariacja na temat słynnej powieści.

[…] Scenografia Mirka Kaczmarka przypomina izbę pamięci poświęconą bohaterowi. Wysokie ściany aż po sufit zapełniają kolorowe mapy, entomologiczne pamiątki z egzotycznych wypraw, szable i muszkiety. Pośrodku, na postumencie, stoi sporych rozmiarów model okrętu. Podłogę szczelnie pokrywa gruba warstwa ścinków papieru – to powieść Korzeniowskiego przepuszczona przez niszczarkę.”

Link do całej recenzji można znaleźć tutaj. Koniecznie zajrzyjcie Państwo także do artykułu o siedmiu ciekawostkach na temat spektaklu. Czytajcie i do zobaczenia w Teatrze Współczesnym!

Dofinansowano ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Ads

facebook