Bogusław Kierc

Łzawe zjawy roku pamiętnego

reżyseria: Bogusław Kierc
muzyka: Jacek Wierzchowski
ruch sceniczny: Franciszka Kierc-Franik
asystent reżysera: Adam Kuzycz-Berezowski

obsada:
Halinka: Adrianna Janowska-Moniuszko
Kazia: Ewa Sobczak
Iza: Magdalena Wrani-Stachowska
Robert: Mateusz Wiśniewski (gościnnie)
Zygmunt: Adam Kuzycz-Berezowski
Antoś/Hjalmar: Michał Lewandowski

prapremiera: 2 marca 2018, Malarnia
spektakl trwa: 65 minut

Dialogi szóstki przyjaciół, prywatne, intymne, wstydliwe, a przede wszystkim głęboko zmysłowe – są migotaniem pomiędzy tym, co odkryte i zakryte. Sensualność rozmów podkreślają sceny, w których bohaterowie wspólnie zasiadają do jedzenia, a spożywanie posiłków mieści się na dwóch biegunach – orgii i komunii. Tekst Bogusława Kierca sięga do mentalności ukształtowanej w czasach PRL-u, gdzie ciągle niezaspokojone potrzeby i lęk przed obecnością tych, którzy wejdą „z zewnątrz” steruje wewnętrznym zagubieniem. Czy w tak ukształtowanym społeczeństwie jest miejsce dla wolnej i odpowiedzialnej jednostki?

Dramat Bogusława Kierca został nagrodzony w konkursie „Strefy Kontaktu 2016” organizowany przez Wrocławski Teatr Współczesny i zostanie wystawiony po raz pierwszy w reżyserii autora.

 

projekt plakatu: Oliwia Ziębińska

Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna – Chojka.

 

 

Autorem zdjęć jest Piotr Nykowski.

  • specjalistka ds. literackich i promocji Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook