Czy wspominaliśmy już, że trwają próby do kolejnej, ostatniej w tym sezonie premiery na Dużej Scenie? Jeśli nie, to już spieszymy z wyjaśnieniami – 26 maja rozpoczynamy przygodę z „Czarownicami z Salem”!
Pijani_dokumentacja-80

Wszystko zaczyna się od decyzji grupki dziewcząt, które postanawiają tańczyć nocą w lesie. Ich gest zmieni wkrótce oblicze miasteczka i pociągnie za sobą nieoczekiwane konsekwencje. Sztuka Arthura Millera to jeden z najważniejszych dramatów amerykańskich XX wieku oparty na prawdziwych wydarzeniach – procesach i egzekucjach rzekomych czarownic, które odbyły się 1692 roku w miasteczku Salem w USA. „Czarownice z Salem” są pretekstem do dyskusji o współczesnym świecie: świecie rozpiętym pomiędzy religią a polityką. To także opowieść o tym, jak pozornie błahe wydarzenie uruchamia spiralę zdarzeń, w której wszystkie ciosy są dozwolone.

Spektakl według tekstu Artura Millera, słynnego amerykańskiego dramaturga (znanego także z faktu bycia mężem Marilyn Monroe) wyreżyseruje Dyrektor Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Adam Orzechowski. Za dramaturgię odpowiada Radosław Paczocha, muzykę komponuje Marcin Nenko, a Magdalena Gajewska przygotuje scenografię, kostiumy i reżyserię światła. W obsadzie – niemal cały zespół aktorski, na scenie zobaczymy Adriannę Janowską-Moniuszko, Dominikę Kimaty (gościnnie), Barbarę Lewandowską, Joannę Matuszak, Ewę Sobczak, Magdalenę Wrani-Stachowską, Konrada Betę, Arkadiusza Buszkę, Michała Lewandowskiego, Grzegorza Młudzika, Konrada Pawickiego, Wojciecha Sandacha i Przemysława Walicha.

Aura tajemniczości zakradnie się w maju na Wały Chrobrego – już teraz zapraszamy Was do stawienia jej razem czoła. Premiera spektaklu 26 maja, potem zagramy także 28 i 29 maja.  A wszystkich, którzy czarów się nie boją zapraszamy do lektury najnowszego artykułu na blogu – „Czarownica, wiedźma, szeptucha… Jesteś jedną z nich?”

Ads

facebook