Elżbieta Chowaniec

Malala. Dziewczyna z kulą w głowie

reżyseria: Robert Drobniuch
scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek
kostiumy: Hanka Podraza
muzyka: Marcin Dymiter
ruch sceniczny: Karolina Garbacik
reżyseria światła: Prot Jarnuszkiewicz
konsultacje merytoryczne: Aleksandra Chrobak

obsada:

Adrianna Janowska-Moniuszko
Arkadiusz Buszko
Maciej Litkowski
Wojciech Sandach

prapremiera: 8 grudnia 2018, godz. 19:00, Malarnia
spektakl trwa: 60 minut

Dla niektórych jest dziewczynką postrzeloną przez talibów, dla innych – symbolem walki o swoje prawa. Malala Yousafzai, odważna dziewczyna z doliny Swat w Pakistanie, mówi głośno o potrzebie wolności i niezależności bez względu na płeć. Poznamy jej rodzinę, przyjaciół, rzeczywistość, w której żyła zanim wydano na nią wyrok. A czy ty byłbyś w stanie oddać cząstkę siebie w ważnej sprawie…?

Spektakl realizowany w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego „Dorosłość”.

Pobierz pakiet materiałów edukacyjnych.

Przeczytaj artykuł kontekstowy „Kim jest Malala?”

Media o spektaklu:

Spektakl idealnie wpisuje się w projekt artystyczno-edukacyjny „Dorosłość”, w ramach którego właśnie został zaprezentowany.

Teatr Współczesny w Szczecinie chce w ten sposób przedstawić młodzieży jej rówieśników, którzy w swoim życiu musieli podejmować fundamentalne decyzje i nierzadko postępować tak, jak wymaga się tego od dorosłych. Historia Malali z pewnością będzie bardzo dobrym początkiem.

Marcelina Ławińska, dziennikteatralny.pl

 

Spektakl dźwiga czwórka znakomitych aktorów Teatru Współczesnego: Adrianna Janowska-Moniuszko, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski i Wojciech Sandach. Na oczach widza przeistaczają się w inne postaci, dając niewiarygodnie autentyczny wyraz ich działaniu w imię różnych, czasem kontrowersyjnych, przekonań.

Elżbieta Kubera, Kurier Szczeciński

 

„Malala przeżyła. W 2017 roku napisała książkę „Malala i jej czarodziejski ołówek”, której przesłanie brzmi: „Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka i jedno pióro mogą zmienić świat”. Skoro po tym wszystkim potrafi w to wierzyć, musimy wierzyć i my. Wierzyć i mieć nadzieję, że i jeden spektakl potrafi niejednej zmiany dokonać.”

Henryk Mazurkiewicz, teatralny.pl

 

projekt plakatu: Ola Zielińska, zdjęcie: Teresa Otulak

 

Video i fotografie ze spektaklu: Piotr Nykowski

Ads

facebook