Powoli opadają popremierowe emocje, ale my nie zwalniamy tempa – szykujemy dla Was kolejną premierę, tym razem na Malarni. Spektakl wyjątkowy – bo i historia wyjątkowa, ale to nie jedyny powód. Do świata „Malali. Dziewczyny z kulą w głowie” pragniemy bowiem zaprosić przede wszystkim nastoletnich widzów.
malala2poziom

Dla niektórych jest dziewczynką postrzeloną przez talibów, dla innych – symbolem walki o swoje prawa. Malala Yousafzai, odważna dziewczyna z doliny Swat w Pakistanie, mówi głośno o potrzebie wolności i niezależności bez względu na płeć. Poznamy jej rodzinę, przyjaciół, rzeczywistość, w której żyła zanim wydano na nią wyrok. Zastanowimy się także wspólnie czy i my bylibyśmy w stanie poświęcić cząstkę siebie w ważnej sprawie.

W inscenizacji istotny będzie kontakt z widzami (zwłaszcza tymi w wieku dojrzewania, do których adresowany jest spektakl). W ramach programu „Dorosłość” przygotowaliśmy cykl warsztatów dla nauczycieli i lekcji teatralnych, podczas których aktorzy i twórcy spektaklu będą mieli okazję porozmawiać bezpośrednio z widzami spektaklu. Pierwsze spotkanie z nastoletnimi uczniami miało miejsce już w październiku, jutro natomiast odbędą się warsztaty dla pedagogów w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, które poprowadzą Elżbieta Chowaniec (autorka scenariusza) i reżyser spektaklu, Robert Drobniuch. Spotkanie poprowadzi kuratorka projektu „Dorosłość”, Kamila Paradowska.

Prapremiera spektaklu o bohaterskiej Malali już 8 grudnia na Malarni, kolejne pokazy – 9 grudnia o godz. 19:00 (po spektaklu zapraszamy do dyskusji z twórcami przedstawienia), 15 grudnia o godz. 17:00 oraz 18 i 20 grudnia o godz. 19:00.  Wszystkich tych, którzy chcieliby wcześniej zapoznać się z  historią dziewczynki zapraszamy do lektury tekstu „Kim jest Malala?”, szczegółów dotyczących projektu „Dorosłość” szukajcie natomiast w zakładce „projekty” na naszej stronie. Do zobaczenia we Współczesnym!

Ads

facebook