Już od piątku do niedzieli na Dużej Scenie zagramy spektakl „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” autorstwa Doroty Masłowskiej w reżyserii Piotra Ratajczaka.
1RUMUNIfot. www.pozaokiem.eu-80

W recenzji Kuriera Szczecińskiego czytamy:

Niepowtarzalny, obrazoburczy momentami język Doroty Masłowskiej w teatrze brzmi dobitnie, pod warunkiem jednak, że znajdzie się właściwy sposób jego artykulacji. W Szczecinie to się udało bez pudła.

Spektakl to szalona, pełna humoru podróż dwojga młodych ludzi, podających się za „biednych Rumunów mówiących po polsku”. Podczas wariackiego rajdu spotykają na swej drodze z pozoru tylko zwyczajnych mieszkańców przedmieść, a wielka przygoda kończy się nieoczekiwanym finałem. Energetyczny, straszno-śmieszny spektakl, który ostrą kreską rysuje portret polskiego społeczeństwa.

Przedstawienie „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” gramy na Dużej Scenie od piątku (14 grudnia) do niedzieli (16 grudnia) o godz. 19:30. Jest jeszcze sporo wolnych miejsc (kilka również w sektorze najbliżej sceny). Szczegóły w zakładce REPERTUAR.  A ewentualnych niezdecydowanych zapraszamy do lektury artykułu kontekstowego „Czym bawi nas Masłowska”. Do zobaczenia we Współczesnym!

Ads

facebook