Już tylko cztery tygodnie dzielą nas od najnowszej premiery w Malarni. Młoda reżyserka Mira Mańka zrealizuje „Piknik pod Wiszącą Skałą”.

207.Enoch Arden_próba2_hd_Dufaj (002)

Rok 1900, dzień Świętego Walentego. Grupa dziewcząt z elitarnej szkoły w towarzystwie nauczycielek urządza piknik pod Wiszącą Skałą. Część pensjonariuszek w niewyjaśnionych okolicznościach znika… Większości z nas „Piknik pod Wiszącą Skałą” kojarzy się z tajemniczą, nieco senną atmosferą i białymi wiktoriańskimi sukniami bohaterek – tak historię tragicznego w skutkach pikniku przedstawił w swoim filmie Peter Weir. Nie wszyscy jednak wiedzą, że film powstał w oparciu o powieść Joan Lindsay, a historia, którą autorka w niej opisała, podobno objawiła jej się… we śnie. Reżyserka, Mira Mańka wraz z autorem adaptacji i scenariusza, Marcinem Miętusem, spróbują przyjrzeć się tej historii także z kilku innych, nieeksponowanych dotąd tak szeroko stron. Jakich? O tym przekonamy się już 7 marca podczas polskiej prapremiery spektaklu w Malarni. W obsadzie zobaczymy trzy aktorki Teatru Współczesnego – Adriannę Janowską-Moniuszko, Barbarę Lewandowską i Magdalenę Wrani-Stachowską oraz dwie aktorki gościnne – Annę Berek i Katarzynę Zarychtę. Scenografię, kostiumy, projekcje oraz reżyserię świateł przygotuje Anna Rogóż, za muzykę odpowiada Michał Lazar, a za choreografię Katarzyna Sikora.

Prapremiera już 7 marca o 19:00 w Malarni, potem gramy także 8, 10 i 11 marca o 19:00, 21 marca o 17:00 i 22 marca o 20:00. Bilety można rezerwować w zakładce REPERTUAR.

Na zdjęciu Mira Mańka (fot. Edyta Dufaj, dufaj.pl)

Projekt graficzny: Ola Zielińska, fot.: Karolina Babińska

Ads

facebook