Pod koniec stycznia rozpoczęły się próby do kolejnej premiery, tym razem na Malarni. Spektakl „Lepsze lasy” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego to kolejne przedstawienie będące częścią projektu artystyczno-edukacyjnego „Dorosłość”. Wśród aktorów Teatru Współczesnego na scenie zobaczymy gościnnie Mikołaja Bańdo.
Zdjęcie 3 Mikołaj Bańdo

Mikołaj jest zeszłorocznym absolwentem Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (Filii we Wrocławiu). Debiutował na scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu w spektaklu „Cesky Diplom”. Od 2018 roku współpracuje z Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie („Ferdydurke”). W „Lepszych lasach” Mikołaj Bańdo zagra główną rolę – wilka Ferdynanda, który traci rodziców w śnieżnej zawierusze, w drodze do mitycznych lepszych lasów. Niczego nieświadome szczenię trafi pod opiekę pary owiec, które dawno już straciły nadzieję na posiadanie jagniątek. Owce wychowają Ferdynanda na wzorową owieczkę, śpiewającą najpiękniej w całym stadzie dumę owczego rodu. Tymczasem splot okoliczności sprawi, że Ferdynand zacznie poznawać prawdę o sobie… Główną ramą inscenizacyjną spektaklu będzie zabawa, podczas której pięcioro aktorów skonstruuje teatralną przypowieść i popową baśń o inności i szukaniu bezpiecznego schronienia.

Na scenie zobaczymy także Barbarę Lewandowską, Ewę Sobczak, Konrada Pawickiego i Przemysława Walicha. Reżyseruje Tomasz Kaczorowski, za scenografię odpowiedzialna jest Grupa Mixer, a za muzykę – Piotr Klimek. Premiera już 9 marca, a my zachęcamy do poznania bliżej bohaterów i współtowarzyszy Ferdynanda w poszukiwaniu prawdy o samym sobie (artykuł „Kto jest kim w „Lepszych lasach”?”).

Ads

facebook