Nagrody Miesięcznika Teatr za sezon 2016/2017 cieszą nas ogromnie! Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera w sezonie 2016/2017 zdobyła Anna Augustynowicz za reżyserię „Ślubu” Witolda Gombrowicza w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2016/2017 przyznano Grzegorzowi Falkowskiemu za rolę Henryka w „Ślubie”..
fot. Poza Okiem-61

na zdjęciu: Grzegorz Falkowski w nagrodzonej roli Henryka w „Ślubie”, fot. Piotr Nykowski

Nagrody przyznawało jury w składzie: Jacek Cieślak, Jacek Kopciński (przewodniczący), Wojciech Majcherek, Jacek Wakar, Kalina Zalewska. Oprócz twórców „Ślubu” laureatami prestiżowej nagrody została Magda Grąziowska z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach (najlepsza aktorka). Nagrodą Specjalną „Teatru” uhonorowano twórców spektaklu o unikalnej wartości artystycznej i humanistycznej „Wieloryb The Globe” Krzysztofa Globisza, Mateusza Pakułę, Evę Rysovą, Martę Ledwoń, Zuzanę i Antonisa Skoliasów, Marcina Chlandę, Cezarego Tomaszewskiego i Mateusza Wajdę Spektakl wyprodukowano w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie i Teatrze Starym w Lublinie.

Do nagrody reżyserskiej, oprócz Anny Augustynowicz nominowani byli – Jak Klata („Wesele”), Marcin Wierzchowski („Sekretne życia Friedmanów”) oraz Grzegorz Wiśniewski („Harper”), zaś do nagrody aktorskiej pretendowali – Marian Opania („Ojciec”), Jan Frycz („Idiota”) i Rafał Gąsowski („Dziady – noc druga”).

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 27 października br. o godzinie 18.00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Anna Augustynowicz jest pierwszą kobietą, która otrzymała Nagrodę im. Konrada Swinarskiego w 41-letniej historii nagrody. 

Ads

facebook