Ostatnią premierą ubiegłego sezonu była „Najlepsza wiosna” – spektakl prezentowany w nietypowej przestrzeni powraca po wakacyjnej przerwie!
najlepsza-wiosna_fot-NK-m(16)

Po ponad dwóch miesiącach przerwy „Najlepsza wiosna” w reżyserii Natalii Korczakowskiej powraca na scenę, a właściwie do… foyer, bo tam właśnie gramy ten niezwykły spektakl. We wrześniu przedstawienie będzie można zobaczyć aż sześć razy – najszybciej już w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (14, 15, 16 września, a także w przyszłym tygodniu – 21, 22, i 23 września).

Znacie Bonnie i Clyde’a? Początkowo popełniali drobne wykroczenia, z czasem zaczęli się dopuszczać morderstw. Błyskotliwy dramat Michała Bajera zaczyna się od końca tej historii – od wejścia do własnego domu pachnącego nowością i wyciągnięcia rewolweru. Padają dwa strzały…
Dramat został napisany na zamówienie Teatru Współczesnego przez jednego z najciekawszych, współczesnych dramatopisarzy, Michała Bajera, finalistę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, który na co dzień mieszka i pracuje w Szczecinie.

W opinii krytyków, spektakl „zaczyna się intrygująco, ale od początku z wyrafinowanym rozmysłem, igra z oczekiwaniami widza. Kiedy spodziewamy się przyspieszenia, zwalnia tempo, a kiedy się z nim oswajamy, gwałtownie ucieka wstecz, w bok, mnoży wątki, zaprzecza sytuacjom, które bierzemy za narracyjną rzeczywistość.” Na scenie zobaczymy Marię Dąbrowską, Iwonę Kowalską, Magdalenę Wrani-Stachowską, Konrada Betę i Macieja Litkowskiego i mamy dobrą wiadomość – są jeszcze bilety! Szczegóły znajdziecie Państwo w zakładce repertuar. Polecamy także lekturę rozmowy z Michałem Bajerem, autorem scenariusza. Do zobaczenia we Współczesnym!

Ads

facebook