Listopad ma nas przywitać iście wiosenną pogodą (przynajmniej według prognoz) i świetnie się składa – w najbliższy weekend gramy bowiem „Najlepszą wiosnę”, spektakl w reżyserii Natalii Korczakowskiej.
najlepsza-wiosna_fot-NK-m(9)

Znacie Bonnie i Clyde’a? Początkowo popełniali drobne wykroczenia, z czasem zaczęli się dopuszczać morderstw. Błyskotliwy dramat Michała Bajera zaczyna się od końca tej historii – od wejścia do własnego domu pachnącego nowością i wyciągnięcia rewolweru. Padają dwa strzały…
Dramat został napisany na zamówienie Teatru Współczesnego przez jednego z najciekawszych, współczesnych dramatopisarzy, Michała Bajera, finalistę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, który na co dzień mieszka i pracuje w Szczecinie.

Artur Daniel Liskowacki pisał o spektaklu w „Kurierze Szczecińskim”:

„Najlepsza wiosna” Michała Bajera zaczyna się intrygująco, ale od początku z wyrafinowanym rozmysłem, igra z oczekiwaniami widza. Kiedy spodziewamy się przyspieszenia, zwalnia tempo, a kiedy się z nim oswajamy, gwałtownie ucieka wstecz, w bok, mnoży wątki, zaprzecza sytuacjom, które bierzemy za narracyjną rzeczywistość.”

Polecamy także lekturę wywiadu z Michałem Bajerem – „Fashion victims w środku historii wojennej”.

Spektakl gramy w najbliższy weekend, 3 i 4 listopada o godz. 19:15 w nietypowej przestrzeni – na foyer teatru za Dużą Sceną. Jest to pierwsze przedstawienie, które w całości gramy w tym miejscu i możemy Państwa zapewnić – będzie się działo…
Zatem jeśli jeszcze nie macie planów na weekendowy wieczór, zachęcamy aby chwycić za słuchawki! W sprawie rezerwacji miejsc dzwońcie (tel. 91 489 23 23), można też do nas napisać na adres bow@wspolczesny.szczecin.pl. Bilety można też rezerwować przez stronę (zakładka REPERTUAR). Do zobaczenia we Współczesnym!

Ads

facebook