„Najlepsza wiosna” już od niedzieli na foyer

Trwają ostatnie przygotowania do premiery spektaklu „Najlepsza wiosna” Michała Bajera w reż. Natalii Korczakowskiej. Foyer za dużą sceną diametralnie zmieniło swoje oblicze. Jeśli jesteście ciekawi jak – spektakl gramy 3, 7, 22, 23, 24 czerwca.

Michał Bajer w „Najlepszej wiośnie” pokazuje historię dwojga młodych ludzi – Mai (Magdalena Wrani-Stachowska) i Wiktora (Konrad Beta, na zdjęciu), których poznajemy jako właścicieli nowego domu. Kim są? Jak udało im się go zdobyć? Co opowiadają pomiędzy wierszami o sobie i innych? Kiedy padnie pierwszy strzał?

Natalia Korczakowska, reżyserka spektaklu, wraz ze scenografka Anną i Met i autorem kostiumów Pawłem Adamskim kreują świat pełen marzeń o wyrafinowaniu, o obsesji życia w luksusie. Sztuka łączy w sobie kilka konwencji – komediową, opowieści gangsterskiej, a jednocześnie jest rodzajem rozliczenia z przeszłością. Autor sztuki w wywiadzie, który można przeczytać na naszym blogu przyznaje:

To naprawdę zdumiewające, że ludzie na co dzień ogarnięci obsesją konsumpcji z takim przekonaniem tropią i piętnują wszystkie potknięcia przodków, żyjących w ekstremalnych czasach. Pisząc tę sztukę postanowiłem w pewnym sensie „napuścić jedną obsesję na drugą”, umieścić parę fashion victims w środku historii wojennej, spakować dwie obsesje w jedną sytuację. Może to sposób leczenia tej schizofrenii. Przy tym nie chodzi mi o to, żeby kogokolwiek bronić. Bohaterowie sztuki są absolutnie potworni.

Przedstawieniu towarzyszy wystawa przygotowana przez Karolinę Babińską, współtworzona przez widzów Teatru Współczesnego, którzy podzielili się fotografiami dawnych przedmiotów przypominających niemiecką tożsamość Szczecina.

W spektaklu zagrają: Konrad Beta, Maria Dąbrowska, Iwona Kowalska, Maciej Litkowski i Magdalena Wrani-Stachowska. To drugi spektakl w reż. Natalii Korczakowskiej w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. W 2011 roku stworzyła przedstawienie „Pelikan, czyli pożegnanie mięsa”, którego scenariusz inspirowany tekstami Augusta Stridberga napisała wraz z aktorką, Katarzyną Warnke.

  • kuratorka projektu "Dorosłość", autorka książki "Teraz! Ilustrowana historia Teatru Współczesnego w Szczecinie"

Ads

facebook