W najbliższy czwartek, sobotę i niedzielę na scenę Malarni powróci „Wracaj” – najnowszy spektakl w reżyserii Anny Augustynowicz według nagrodzonego tekstu Przemysława Pilarskiego.
WRACAJ fot. kasia chmura mPrint-26268

„Niejaki Bobby Kleks (Anna Januszewska) – postać przypominająca Boba Dylana, mówiąca wyłącznie do mikrofonu, co nadaje jej sznyt konferansjera-stand-uppera, wraca do miejsca, które pozycjonuje się w jego nadszarpniętej pamięci jako dom. Zastając tam nowy porządek, szybko konstatuje: „coś mi tu nie gra, coś mi tu nie gra”. […] Prowadzeni przez reżyserkę aktorzy wspaniale eksponują tekst Przemysława Pilarskiego. W jego aluzyjności, kiedy pojawiają się migające, zwykle ukryte sensy, jesteśmy gotowi łowić każdą wypowiedź z ciekawością dziecka. Pod cieniutką powierzchnią komizmu kipią absurd i tragizm postaci” – czytamy w recenzji portalu Czas Kultury. Zapraszamy Państwa do wejścia do domu (którego opuszczenie grozi nieprzewidywalnymi scenariuszami) już w tym tygodniu – „Wracaj” gramy w czwartek i w niedzielę (16, 19 maja) o godz. 19:00 oraz w sobotę, 18 maja o godz. 17:00. Zachęcamy też do wysłuchania rozmowy z reżyserką spektaklu, Anną Augustynowicz [link]. A już 6 czerwca w Teatrze Małym odbędzie się wieczór kulinarny inspirowany historią spektaklu, którego gościem specjalnym będzie aktorka Anna Januszewska [szczegóły tutaj].

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Powszechnym w Łodzi w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Fot. Katarzyna Chmura.

Ads

facebook