O Annie Augustynowicz w TVP Kultura

W najbliższą sobotę TVP Kultura pokaże film dokumentalny o Annie Augustynowicz – „Wyłuskać człowieka z obrazu świata. Anna Augustynowicz”.

Film zrealizowany przez Dorotę Petrus i Bogdana Lęcznara pokaże TVP Kultura dwukrotnie – 3 marca 2018 o godz. 15:55 oraz 6 marca o godz. 8:15. Półgodzinny dokument jest zapisem codziennej pracy i niecodziennych zdarzeń w życiu reżyserki i dyrektor Teatru Współczesnego Anny Augustynowicz.

Ekipa telewizyjna film nagrywała jesienią, towarzysząc Annie Augustynowicz w Instytucie Teatralnym w Warszawie podczas odbierania Nagrody im. Swinarskiego oraz w Szczecinie – m.in. w czasie prób do „Ślubu”. W filmie będzie można dowiedzieć, jak jak Anna Augustynowicz postrzega swój teatr, w jaki sposób mocuje go w swojej biografii – osoby, człowieka i artystki związanej ze Szczecinem. Wraz z Anną Augustynowicz widzowie dokumentu wejdą też na próby – „Pustostanu” oraz spektaklu „kalifornia nieśmiertelni”, który miał swoją premierę w tygodniu, w którym realizowany był film. Obejrzyjcie koniecznie!

  • kuratorka projektu "Dorosłość", autorka książki "Teraz! Ilustrowana historia Teatru Współczesnego w Szczecinie"

Ads

facebook