Iwan Wyrypajew

„Pijani”
Dzień Teatru Publicznego
18 maja bilet za 350 groszy

18 maja, z okazji Dnia Teatru Publicznego, zagramy „Pijanych” w reżyserii Norberta Rakowskiego. Bilety na to wydarzenie będzie można nabyć tylko w kasie teatru i wyłącznie 18 maja za bajecznie niską kwotę 350 (!) groszy.

W akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”, towarzyszącej Dniowi Teatru Publicznego, weźmie udział blisko sto teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona jak zwykle tylko w kasach – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 24 maja.

W Teatrze Współczesnym w Szczecinie zagramy w tym roku „Pijanych” w reżyserii Norberta Rakowskiego – przedstawienie o którym – jak czytamy w recenzjach – „będzie się z pewnością wiele jeszcze mówić i pisać, tym bardziej więc warto je zobaczyć”. Sprzedaż biletów na spektakl (w cenie 350 groszy) będzie miała miejsce wyłącznie 18 maja i wyłącznie w kasie teatru – czyli z rana ustawiamy się w kolejce, a wieczorem – po wiosennym spacerze – idziemy do teatru!

Spektakl zostanie zagrany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

UWAGA! Teatr ma prawo sprzedać jednej osobie fizycznej maksymalnie 2 bilety na spektakl biorący udział w wydarzeniu „Dzień Teatru Publicznego”.

#czarnonabialym #groszegrajarole #bilet350groszy #5lat dzieńteatrupublicznego

 

Iwan Wyrypajew

Pijani

przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
reżyseria i opracowanie muzyczne: Norbert Rakowski
scenografia: Maria Jankowska
kostiumy: Wanda Kowalska
multimedia: Pushka Studio

obsada:
Martha – Barbara Lewandowska
Mark – Arkadiusz Buszko
Laura – Maria Dąbrowska
Magda – Joanna Matuszak
Laurenz – Konrad Eleryk
Gustav – Grzegorz Młudzik
Lore – Beata Zygarlicka
Karl – Robert Gondek
Linda – Magdalena Myszkiewicz
Rudolf – Przemysław Walich
Max – Wojciech Sandach
Matthias – Paweł Niczewski
Gabriel – Konrad Pawicki
Rosa – Karolina Sawka

prapremiera: 24 lutego 2018, Duża Scena
spektakl trwa: 120 minut (1 przerwa)

Wszyscy bohaterowie tej sztuki, przez cały czas jej trwania są pijani – pijani w sztok, uraczeni dobrym alkoholem, zataczający się po suto zakrapianej imprezie albo w jej trakcie. Nie warto ich lekceważyć – pozbawieni hamulców i śmieszni jednocześnie wypowiadają więcej niż można powiedzieć na trzeźwo, bo przecież „Bóg rozmawia ze światem przez pijanych”.

W spektaklu, obok aktorów Teatru Współczesnego, występują absolwenci PWSTiF w Łodzi – Karolina Sawka i Konrad Eleryk.

 

Media o spektaklu:

„Rzecz składa się z kilkunastu różnej długości i emocjonalnej temperatury epizodów. Niektóre mają w sobie nieodparty komizm, nad wszystkimi unosi się trudne do nazwania napięcie.

Im bliżej karkołomnego finału, Wyrypajew bardziej jedzie po bandzie.

Jacek Wakar dla portalu onet.pl

„Norbert Rakowski testuje siłę dramatu Iwana Wyrypajewa, sprawdza strategię autora, konfrontuje go z aktorami. Właśnie tak, jak „Pijani” w szczecińskim Współczesnym, powinna wyglądać prapremiera ważnego utworu.”

Jacek Wakar, miesięcznik „Teatr”

 

„O tym przedstawieniu będzie się z pewnością wiele jeszcze mówić i pisać, tym bardziej więc warto je zobaczyć.”
Kurier Szczeciński

Nagrody:

Bursztynowy Pierścień (przyznany przez publiczność) w plebiscycie organizowanym przez redakcję „Kuriera Szczecińskiego” dla najciekawszego spektaklu spektaklu sezonu 2017/2018 (grudzień 2018)

Autorem zdjęć jest Piotr Nykowski.

Ads

facebook