Pracownia Teatralna rusza! Przedstawiamy kolejny, wyjątkowy projekt Teatru Współczesnego w Szczecinie – warsztaty dla młodzieży w wieku od 15 do 20 lat.

Aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie, Maciej Litkowski i Michał Lewandowski organizują całoroczny cykl spotkań warsztatowych, poświęconych zagadnieniom związanym z teatrem. W ramach zajęć uczestnicy popracują m.in. nad emisją głosu, dykcją, świadomością ciała, elementarnymi zadaniami aktorskimi. Przyjrzymy się też wspólnie różnym tekstom kultury, zobaczymy jak funkcjonują w teatrze i popracujemy nad twórczą wypowiedzią artystyczną – również we współpracy z innymi aktorami Teatru Współczesnego w Szczecinie. Warsztaty potrwają 10 miesięcy, a w czerwcu, pod koniec teatralnego sezonu, zakończy je na scenie Teatru Małego uroczysty pokaz wspólnej pracy.

W planach między innymi: ćwiczenia ruchowe i rytmiczne, podstawowe zagadnienia pantomimy, pogłębianie świadomości, gry i zabawy integracyjne uczące łatwości w nawiązywaniu kontaktu i pewności siebie, ćwiczenia dykcyjne, oddechowe i fonacyjne, praca nad wyobraźnią, koncentracją i myśleniem kreatywnym, etiudy teatralne, praca z tekstem, rekwizytem czy też elementarne zadania aktorskie.

Posłuchaj relacji z pierwszej edycji Pracowni Teatralnej [link]

 

I edycja – sezon 2018/2019

Warsztaty będą się odbywać cztery razy w miesiącu, w poniedziałki od godz. 16:30 do 18:30. Miesięczny koszt zajęć – 100 złotych. Chętnych do udziału w zajęciach prosimy o kontakt mailowy maksymalnie do 10 października 2018 r. na adres: pracowniateatralna.tw@gmail.com. W mailu prosimy o podanie imienia, nazwiska, wieku, numeru telefonu i napisanie krótkiego komentarza – dlaczego chcielibyście wziąć udział w warsztatach.

16 października o godzinie 16:30 w Teatrze Małym (na Deptaku Bogusława) odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy wszystkich zapisanych mailowo uczestników. W trakcie zajęć zostanie wyłoniona 15-osobowa grupa, którą zaprosimy do dalszego uczestnictwa w „Pracowni”.

Ads

facebook