Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwana premiera, realizowana przez Dyrektor Artystyczną Teatru Współczesnego w Szczecinie, Annę Augustynowicz. Już w najbliższy piątek, 26 kwietnia na scenie Malarni „Wracaj” według nagrodzonego tekstu Przemysława Pilarskiego.
WRACAJ fot. kasia chmura mPrint-16587

Przedstawienie jest koprodukcją Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Powszechnego w Łodzi, gdzie w marcu w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Stuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych odbyła się jego prapremiera. Udało nam się podsłuchać fragment łódzkiej próby i porozmawiać z reżyserką – w efekcie powstał podcast, którego można wysłuchać na blogu (link).

Na temat spektaklu w piątkowym wydaniu Tygodnika Kulturalnego (w programie TVP Kultura) wypowiadał się także krytyk teatralny, Jacek Wakar (link; rozmowa na temat przedstawienia rozpoczyna się ok. 26 minuty programu). Jesteśmy ogromnie ciekawi pracy aktorów szczecińskich i łódzkich i z przyjemnością zapraszamy na premierę – widzimy się w Malarni 26 kwietnia o godz. 19:30, potem gramy także w weekend (27 i 28 kwietnia) oraz 16, 18 i 19 maja. Szczegóły w zakładce REPERTUAR.

 

Na zdjęciu: Małgorzata Goździk i Jakub Kryształ, aktorzy Teatru Powszechnego w Łodzi. Fot. K. Chmura.

Ads

facebook