Luty – za oknem jeszcze szaro, ale chęci jakby ciut większe… A może by tak „przeczekać” zimę w teatrze? Dziś piszemy o tym, co będzie się u nas działo w najbliższych tygodniach.

fot. www.pozaokiem.eu-65

Walentynkowy miesiąc zaczynamy od komediowej propozycji w Teatrze Małym – 7 lutego o godz. 19:00, a 8 i 9 o 17:00 zagramy spektakl „Przyszedł mężczyzna do kobiety”. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Po serii kłótni i obelg, włączają płytę „Love story” i… zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością.

W niedzielę, 9 lutego zabierzemy Was także na Zielone Wzgórze – kultowa, niepokorna „Ania…” co niektórych rozbawi, innych wzruszy, a jeszcze innym przypomni beztroskie dzieciństwo… Gramy o 17:00, są jeszcze bilety, ale rozchodzą się szybko – nie zwlekajcie z decyzją!

„Godzina spokoju” zrobi dobrze nam wszystkim w walentynkowy wieczór, a także w weekend tuż po walentynkach. To błyskotliwa komedia Floriana Zellera – współczesnego francuskiego autora. Godzina spokoju to wszystko, czego oczekuje Michel. 3600 sekund absolutnej ciszy, żeby posłuchać płyty, którą po długich staraniach udało mu się zdobyć. Tymczasem świat wali mu się na głowę. Koniecznie chcą z nim rozmawiać: żona, syn, kochanka, przyjaciel, a nawet sąsiad, osaczając go niewygodnymi sprawami. Czy wymarzona godzina zamieni się w prawdziwy koszmar? Przekonajcie się 14 lutego o 19:00 lub 15 i 16 lutego o 17:00. Mamy też propozycję dla fanów bardziej kameralnych przedstawień – od 14 do 16 lutego w Teatrze Małym gramy „Arcydzieło na śmietniku” – na scenie w duecie znakomici Anna Januszewska i Grzegorz Młudzik. Na widownię wpuszczamy wszystkich chętnych, nie tylko zakochane pary!

W drugiej połowie miesiąca sporo będzie się działo na Dużej Scenie, a także w Teatrze Małym. Końcówka miesiąca będzie należeć do reżyserki Justyny Celedy -22, 23 i 25 lutego na scenie zobaczymy „Szkołę żon”, a  28 i 29 lutego – „Seks dla opornych” (czy ktoś jeszcze nie widział tego spektaklu?). Spragnionych spotkań w Teatrze Małym gorąco zapraszamy na spektakl „kalifornia nieśmiertelni”, w którym Maciej Litkowski zabierze nas w mroczną podróż do Hollywood lat 60. (gramy 28 lutego – 1 marca). Na scenie przy deptaku w lutym rozpoczynamy także nowy cykl czytań scenicznych „Inny kurs”. 24 lutego o godz. 19:00 Paweł Kamza zmierzy się ze słynnym mitem o Fedrze. Więcej informacji tutaj [link]. Bilety kosztują tylko 5 PLN! Więcej informacji w zakładce REPERTUAR.

W lutym koniecznie spotkajmy się we Współczesnym – obiecujemy, że Was zaskoczymy!

 

Na zdjęciu Dina i Wiktor (Joanna Matuszak i Arkadiusz Buszko) w spektaklu „Przyszedł mężczyzna do kobiety”, fot. Piotr Nykowski

Ads

facebook