Dmytro Levitskyj, aktorzy teatru „Piękne Kwiaty”

„Przysposobienie obronne”

przekład: Joanna Wichowska, Lubov Ilnytska
reżyseria: Jakub Skrzywanek

19 marca godz. 19:00, Teatr Mały (deptak Bogusława X 6)

obsada: Kateryna Boryslavska, Maria Dąbrowska, Robert Gondek, Adam Kuzycz-Berezowski, Michał Lewandowski, Paweł Niczewski

„Na ziemi żałośnie maleńkiej żył sobie człowiek maleńki. Jego służba była maleńka. I bardzo maleńki był jego portfel. Pensję dostawał maleńką… Aż któregoś pięknego poranka zapukała do jego okienka niewielka, zdawało się, wojna… Automat dali mu maleńki. Buty mu dali za małe. Hełm mu dali maleńki i małego rozmiaru płaszcz…” Tak zaczynał się spektakl-przypowieść, gorzka lekcja o zadawaniu ran stworzona przez ukraiński teatr „Piękne Kwiaty”. W czasie kolejnego wieczoru w cyklu „Goście, goście!” sięgamy do skryptu, zapisu scenicznych działań niepokornej grupy teatralnej, aby w finale zapytać między innymi: „Kto to jest prawdziwy mężczyzna?”.

Spektakl „Przysposobienie obronne” powstał w ramach projektu „Opowiadając historię weteranów” stworzonego przez organizację pozarządową „Line of Concord”, partnera niezależnego teatru „Piękne Kwiaty”

„Goście, goście!” – projekt czytań scenicznych dramatów ukraińskich

Ideą projektu „Goście, goście!” jest dostrzeżenie zmieniającego się krajobrazu społecznego Polski i Szczecina ze szczególnym uwzględnieniem mniejszości narodowych i obcokrajowców zamieszkujących naszą „małą ojczyznę”. Po raz pierwszy od dziesiątek lat Polska staje się domem dla wielu przybywających do nas imigrantów. Spotykani na ulicach Szczecina Ukraińcy, Skandynawowie czy Niemcy stali się nowymi mieszkańcami naszego miasta. Projekt zakłada nie tylko zapoznanie Szczecinian ze współczesną dramaturgią naszych sąsiadów, ale także zaproszenie ich do naszego teatru w charakterze widzów. Współczesną dramaturgię zaprezentują aktorzy Teatru Współczesnego w interpretacji reżyserów młodego pokolenia. Liczymy na to, że uderzenie młodej energii wzbudzi ogromną dawkę emocji, a także stworzy z pomocą sztuki wspólnotę kilku kultur i języków.

W pierwszym sezonie mamy szansę zapoznać mieszkańców Szczecina ze współczesną dramaturgią Ukrainy. Cykl obejmuje cztery czytania sceniczne, które będą miały miejsce w Teatrze Małym raz w miesiącu, od stycznia do kwietnia. Po każdym czytaniu odbędzie się spotkanie z twórcami.

Bilety w cenie 5 złotych do nabycia w kasie Teatru Współczesnego.

 

Гості! Гості!
Цикл сценічних читань

Дмитро Левицький, Актори театру «Чудові квіти»

«Пристосування для оборони»

Переклад: Анна Виховська, Любов Ільницька
Режисер: Якуб Скриванек

 

Спектакль «Пристосування для оборони» був створений в рамках проекту «Розповідаючи історії витиранів» створені організацією «Line of Concord» незалежного театру «Lovely Flowers»

Переклад: Роберт Скнадай
19 березня 2018р. о 19.00

Teatr mału, Deptak ul. Bogusława X 6

Вхід 5 злотих

Після читання відбудеться  зустріч з авторами.

 

резервація білетів: (91) 489 23 23

  • specjalistka ds. literackich i promocji Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook