Właśnie rozpoczęły się próby do spektaklu „Malala” w reżyserii Roberta Drobniucha. Prapremiera spektaklu już 8 grudnia na Malarni.
logo_podstawowe_rgb_300dpi_b

Tekst scenariusza do spektaklu „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie” napisała Elżbieta Chowaniec, a historia jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami – losami pakistańskiej nastolatki, Malali Yousafzai, która w 2012 roku, z powodu swojej działalności na rzecz walki o prawa dziewcząt do nauki, została postrzelona przez talibów. Malala na szczęście przeżyła okrutny atak, obecnie ma obecnie 21 lat i nadal walczy o to, by kobiety ze Wschodu miały prawo do edukacji. Za swoją działalność otrzymała wiele nagród, w tym  – w 2014 roku – Pokojową Nagrodę Nobla (jest najmłodszą laureatką tego wyróżnienia).

W opowieści o Malali pojawią się również inni bohaterowie i inne historie (możemy zdradzić, że jednym z bohaterów będzie… pocisk). Za reżyserię odpowiada Robert Drobniuch, scenografią zajmie się Katarzyna Proniewska-Mazurek, kostiumami – Hanka Podraza, muzyką – Marcin Dymiter, a reżyserią światła – Prot Jarnuszkiewicz. Na scenie zobaczymy Adriannę Janowską-Moniuszko, Arkadiusza Buszkę, Macieja Litkowskiego i Wojciecha Sandacha. Spektakl jest częścią projektu „Dorosłość”, którego kuratorką jest Kamila Paradowska. Prapremiery wpisane w ten projekt kierujemy do młodych widzów będących u progu dorosłości, towarzyszy im  także rozbudowany program edukacyjny (tematyczne lekcje z aktorami, twórcami tekstów i reżyserami, warsztaty dla nauczycieli oraz debata).

Prapremierę spektaklu planujemy na 8 grudnia (na Malarni). Śledźcie też naszą stronę – już wkrótce pojawi się więcej szczegółów. Do zobaczenia we Współczesnym!

 

Logotyp: Piotr Depta-Kleśta

Ads

facebook