„Znów przyjdzie maj, a z majem bzy i czekać mam na lepsze dni, znów przyjdzie mi nosić przykrótkie sny…”. Mówią coś Państwu te słowa? Z pewnością, bo Beatę Kozidrak i jej piosenki znamy wszyscy, nie tylko jej najwierniejsi fani. A dla wszystkich tych, którzy te słowa pod nosem wyśpiewali, a nie przeczytali, mamy wspaniałą wiadomość – właśnie ruszyły próby do spektaklu z piosenkami Bajmu!
222

„Być jak Beata” to spektakl muzyczny – usłyszymy przeboje jednej z najbardziej znanych wokalistek polskiej sceny, ale oprócz tego aktorzy wystąpią w konkretnych rolach (m.in. Kierownika castingu, Pielęgniarki, Emerytowanego policjanta czy Korpolarwy). W obsadzie zobaczymy Marię Dąbrowską, Magdalenę Wrani-Stachowską, Arkadiusza Buszkę i Macieja Litkowskiego.

Reżyseruje Magda Miklasz (znana widowni z reżyserowania czytania sztuki „FEMEN’izm” przy okazji pierwszej edycji czytań „Goście, goście!” w Teatrze Małym), scenariusz to dzieło duetu – Piotra Domalewskiego i Żelisława Żelisławskiego (który odpowiada także za dramaturgię). Nad aranżacjami muzycznymi utworów Beaty Kozidrak i przygotowaniem wokalnym aktorów pracuje kompozytor Tomasz Lewandowski (w spektaklu usłyszymy muzykę graną na żywo przez czterech muzyków: Tomasza Lewandowskiego (instrumenty klawiszowe), Pawła Rozmarynowskiego (bas, moog), Waldemara Zielińskiego (gitara) i Kubę Fiszera (perkusja)), kostiumy stworzy Hanka Podraza (kostiumografka spektaklu „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie”), a scenografię- Mirek Kaczmarek (którego pracę można oglądać w przedstawieniu „Lord Jim. Ćwiczenia z czytania powieści Josepha Conrada”). Za wideo odpowiadać będzie Kamila Paradowska, a za reżyserię światła – Piotr Nykowski.

Bajm jest aktualnie w trasie koncertowej z okazji 40-lecia istnienia zespołu. Magdalena Miklasz wspomniała na wczorajszej próbie, że ma wrażenie, że ta trasa „ją ściga” – po raz drugi jej przybycie do jakiegoś miasta w Polsce zbiega się w czasie z koncertem Bajmu. Próby w teatrze rozpoczęły się wczoraj, a już dziś wieczorem w hali widowiskowej Netto Arena zaśpiewa Beata Kozidrak z zespołem. Jesteśmy zdania, że tak po prostu musiało być – ten spektakl jest naszemu teatrowi zwyczajnie pisany.

Zanim „przyjdzie maj, a z majem bzy” przed nami jeszcze długa zima. Chłodne wieczory z pewnością umili nam spektakl „Być jak Beata”, którego premierę zaplanowaliśmy na 2 lutego. Już teraz rezerwujcie czas i oszczędzajcie głosy! Obiecujemy, że będzie się działo…

 

(Na zdjęciu Magda Miklasz, fot. archiwum prywatne)

Ads

facebook