Tuż po nowym roku rozpoczęliśmy próby do najnowszej premiery. „Piknik pod Wiszącą Skałą” na podstawie powieści Joan Lindsay wyreżyseruje Mira Mańka.

Piknik pod Wiszącą Skałą_kadr filmu

Rok 1900, dzień Świętego Walentego. Grupa dziewcząt z elitarnej szkoły w towarzystwie nauczycielek urządza piknik pod słynną Wiszącą Skałą. Część pensjonarek w niewyjaśnionych okolicznościach znika… W marcu zetkniemy się z tajemniczą opowieścią między jawą a snem – o sile natury i ekscytacji, a zarazem lęku przed nieznanym, które dotykają nas wszystkich.

Autorem scenariusza do spektaklu jest Marcin Miętus, a przedstawienie zrealizuje reżyserka młodego pokolenia, Mira Mańka. W obsadzie zobaczymy Adriannę Janowską-Moniuszko, Barbarę Lewandowską i Magdalenę Wrani-Stachowską oraz dwie aktorki gościnne – Annę Berek i Katarzynę Zarychtę. Za scenografię, kostiumy, projekcje i reżyserię świateł odpowiada Anna Rogóż, za muzykę – Michał Lazar, a choreografię przygotuje Katarzyna Sikora. Premiera spektaklu 7 marca na deskach Malarni. Nie możemy się doczekać tej kipiącej kobiecą energią pracy!

Zdjęcie: kadr z filmu „Piknik pod Wiszącą Skałą” w reżyserii Petera Weira z 1975 roku.

Ads

facebook