Natalia Worożbyt

„Sasza, wynieś śmieci”

przekład: Jakub Adamowicz
reżyseria: Magdalena Szpecht
obsada: Ewa Sobczak, Ewa Sobiech, Jacek Piątkowski

23 kwietnia godz. 19:00, Teatr Mały (deptak Bogusława X 6)

Katia, na co dzień właścicielka warzywniaków i jej córka Oksana, menadżerka w salonie zasłon, pierwszą z rozmów prowadzą nad skwierczącą patelnią. Jest jeszcze tytułowy Sasza – ojciec rodziny, niegdyś żołnierz. Jego obecność szybko okaże się jednak podejrzana… Natalia Worożbyt, po znakomitych „Dziennikach Majdanu”, tym razem konflikt wojenny wpisuje w codzienność rodziny, gdzie normalnością staje się współbycie żywych i umarłych. Worożbyt sięgając po trudny temat znajduje dla niego wentyl w postaci czarnego humoru, stąd jej dramat zaskakuje, śmieszy i wzrusza.

„Goście, goście!” – projekt czytań scenicznych dramatów ukraińskich

Ideą projektu „Goście, goście!” jest dostrzeżenie zmieniającego się krajobrazu społecznego Polski i Szczecina ze szczególnym uwzględnieniem mniejszości narodowych i obcokrajowców zamieszkujących naszą „małą ojczyznę”. Po raz pierwszy od dziesiątek lat Polska staje się domem dla wielu przybywających do nas imigrantów. Spotykani na ulicach Szczecina Ukraińcy, Skandynawowie czy Niemcy stali się nowymi mieszkańcami naszego miasta. Projekt zakłada nie tylko zapoznanie Szczecinian ze współczesną dramaturgią naszych sąsiadów, ale także zaproszenie ich do naszego teatru w charakterze widzów. Współczesną dramaturgię zaprezentują aktorzy Teatru Współczesnego w interpretacji reżyserów młodego pokolenia. Liczymy na to, że uderzenie młodej energii wzbudzi ogromną dawkę emocji, a także stworzy z pomocą sztuki wspólnotę kilku kultur i języków.

W pierwszym sezonie mamy szansę zapoznać mieszkańców Szczecina ze współczesną dramaturgią Ukrainy. Cykl obejmuje cztery czytania sceniczne, które będą miały miejsce w Teatrze Małym raz w miesiącu, od stycznia do kwietnia. Po każdym czytaniu odbędzie się spotkanie z twórcami.

Bilety w cenie 5 złotych do nabycia w kasie Teatru Współczesnego.

 

Гості! Гості!
Цикл сценічних читань

Наталія Ворожбит

«Саша, винеси сміття»

Режисер: Магдалена Шпехт

Переклад: Якуб Адамович

23 квітня о 19:00

Teatr mału, Deptak ul. Bogusława X 6

Вхід 5 злотих

Після читання відбудеться  зустріч з авторами.

 

резервація білетів: (91) 489 23 23

 

fot. Samuel Edwards

  • specjalistka ds. literackich i promocji Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook