„Jak bardzo może odsłonić się kobieta? Jestem niemal taka jak inne – precyzyjnie skrojona kobieta, córka, matka, żona, siostra, przyjaciółka, obywatelka z romansem, ślubem, porodem i doktoratem.”
fot. Piotr Nykowski

„Mówią przeze mnie one, każda innym głosem. Raz jestem alkoholiczką, raz prostytutką. Poddaje się, a potem szukam zadośćuczynienia. Uwięziona w jakiejś roli, przyjmuję ją lub strząsam z siebie. Jestem w ciągłym ruchu, w nieustającym poszukiwaniu smaku, prawdziwego życia i szczęśliwego dotyku.”

Cytaty pochodzą ze zbioru opowiadań „Smaki i dotyki” Ingi Iwasiów, a spektakl powstał na podstawie opowiadania „Porada” jej autorstwa. Na scenie zobaczymy aktorkę Teatru Współczesnego, Krystynę Maksymowicz, o której w mediach po premierze pisano:

Maksymowicz stworzyła przejmującą postać, z ostrym pazurem. Jej postać – jak sama mówi – jest w ciągłym ruchu, w nieustającym poszukiwaniu smaku prawdziwego życia i szczęśliwego dotyku. A jej kreacja jest niezwykle dojrzała i prawdziwa.

(prestiższczecin.pl)

W spektaklu „Smaki i dotyki” pojawiają się również wątki szczecińskie, mowa jest m.in. o „Dachach Paryża”. Gramy od jutra (9 listopada) do niedzieli (11 listopada). Na spektakl w reżyserii Stanisława Miedziewskiego są jeszcze bilety, serdecznie zapraszamy. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie (91 489 23 23), mailowo (bow@wspolczesny.szczecin.pl) lub za pośrednictwem strony (zakładka REPERTUAR). Do zobaczenia we Współczesnym!

Ads

facebook